Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BGF nemzetközi gazdálkodás...

BGF nemzetközi gazdálkodás vagy turizmus-vendéglátás? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

A kettő között hezitálok.

Ha a nemzetközi gazdálkodásra mennék, akkor később logisztikus szeretnék lenni. Szerintem elég jó szakma, csak nm tudom, hogy elhelyezkedni benne mennyire lehet.

A turizmus-vendéglátásra pedig azért gondoltam, mert állítólag ebben nagyobb esély van az elhelyezkedésre.

Vélemények?

Esetleg írjátok meg azt is, hogy melyik szakokat tartjátok a leghasznosabbaknak (leszámítva az orvosit, a mérnökit és az informatikusit)!:)

Előre is köszönöm!


2011. nov. 17. 20:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy a későbbiekben mindenképpen külföldön szeretnék elhelyezkedni.
2011. nov. 17. 20:37
 2/4 anonim válasza:

Mint ha csak magamat "hallanám".Egy éve ugyan igy voltam és jelentkeztem is turizmusra, de be kelet látnom, hogy eszméletlen a túltelitettség...

Egy évet halasztok és jövőre NG.-re készülök, igaz matekom elég gyenguc, de akarattal midnen lehetséges!:)


Egyértelműen nemzetközi gazd.!


ui.:én is logisztikára készülök, csak még nem vagyok teljesen hogy mit is csonálnak konkrétan.

2011. nov. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a turizmus túltelített, de akarattal bármi lehetséges. Mellesleg tapasztalatból tudom, hogy külföldön ezzel a végzettséggel lehet a legkönnyebben és a leghamarabb elhelyezkedni. A nővérem járt gazd. menedzsmentre is, azután pedig elvégezte a turizmus-vendéglátást is, és Londonba ment, de semmire nem ment a gazd. menedzsment diplomájával. A turizmussal viszont egyből talált állást. Amúgy most én is turizmusra jelentkeztem a BGF-re:)
2012. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, de maradok az ng.nél:)

Külföldön nem egy külföldi fogja megkapni a vezető pozíciót a turizmus ágában, mikor ott is nagyon sok embernek van ilyen végzettsége. Felszolgáláshoz meg egyebek meg szerintem nem kell diploma. :) Vannak persze kivételek, de az esetek 99%-ban ez a helyzet.

2012. febr. 16. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!