Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Agrár képzési terület v....

Agrár képzési terület v. Orvos v. Kézművesség. Melyiket látjátok a legérdemesebbnek?

Figyelt kérdés
Azt tegyük hozzá, hogy jelenleg 22 éves vagyok, és még nincs semmi szakma a kezemben. Dönteni én fogok, de kiváncsi vagyok mások véleményére, lehet valaki jobban átlátja a helyzetet, szívesen meghallgatnék más véleményeket. Köszönöm.
2011. dec. 22. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég távol esnek egymástól ezek.. Én akkor mennék agrármérnökire, ha lenne elég hátszél, pl. apámnak 80 hektár földje. Orvosra mindig szükség lesz, de az egyetemet sem olyan egyszerű végigcsinálni, a munka sem könnyed. A pénzügyi viszonyokat ne kezdjük el fejtegetni, mert egy szülész-nőgyógyász és egy patológus között ég és föld az eltérés. A kézműves alatt mit értesz? Pl. fazekas? Abból sem lehet egyszerű megélni...
2011. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Agrár ahogy fentebb is írták, ha már be van járatva az út. Orvos? Én is jártam oda egy darabig. De amikor egy utcaseprő (nem akarok senkit megbántani) többet keres mint egy kezdő orvos? Bár ha külföldre mész. Kézművesség akkor jó, ha kitanulod, de mellette van tőkéd, csinálsz egy vállalkozást. Ha csak alkalmazott vagy akkor nem nagyon (egyáltalán nem) lehet belőle megélni.
2011. dec. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kézművességet hobbinak tudom csak elképzelni. Agrár tényleg akkor, ha van vmi hátszél.

Orvos meg mindig kell. Ha nem itt, akkor máshol. Lehet anyázni, de ez van.

Én az orvosit választanám/választottam.

2011. dec. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én agráron végeztem 9 éve, ráadásul olyan szakirányon, amiből elég kevesen végeznek. A mai napig nem tudtam elhelyezkedni a szakmámban. Az a tapasztalatom, hogy úgy lenne érdemes belekezdeni, ha már most látod az elhelyezkedés lehetőségét. Pl. ahogy írták is, ismerős, család, rokon, stb. ezzel foglalkozik, és majd be tudsz csatlakozni. Vagy olyan helyen élsz, ahol sok ilyen jellegű üzem van, pl. alföld.


A kézművesség... hiába gondolkodom, nem tudom, hogyan lehet abból jól megélni.


Marad az orvos. Ezt már jobban el tudom képzelni. Fogorvosként magánrendelővel, vagy pl. nőgyógyászként magánrendelővel... Ha jól csinálod, kockásra keresheted magad.

36f

2011. dec. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!