Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova érdemesebb menni általáno...

Hova érdemesebb menni általános után? Gimnáziumba vagy középiskolába?

Figyelt kérdés
A lényeg az hogy melyik elvégzése után vannak jobb esélyeim arra hogy munkát kapjak?Válaszokat előre is köszönöm.
2011. dec. 26. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem értem a kettő közti különbséget.
2011. dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

A gimnázium is középiskola. Meg a szakközépiskola is, valószínűleg erre gondoltál.

Ha csak annyi a terved, hogy középfokú végzettséget szerzel, akkor a szakközépiskola jobb választás. Az érettségire történő felkészülés mellett szakmai ismereteket is tanulsz, így negyedik év végére akár már szakmád is lehet. Sőt, a legtöbb szakközépiskolának vannak 12. év utáni, OKJ-s tanfolyamai, így ha 1-2 évet ráhúzol, lehet "rendes" szakmád, munkába állhatsz.

A gimnázium nem ad szakképesítést, csak érettségit szerezhetsz a végén. Ez akkor hasznos, ha főiskolán, egyetemen szeretnél továbbtanulni: a közismereti tárgyakban erősebbek a gimnáziumok, sokszor a nyelvoktatás is jobb, így jobbak lehetnek az érettségi eredményeid, több pontod lesz a felvételin és jobb esélyekkel indulsz neki a felsőoktatásnak.

2011. dec. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az eszedtől, a szellemi igényeidtől, a pályaválasztási elképzeléseidtől is függ.
2011. dec. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elnézést,igen szakközépiskolára gondoltam csak félreirtam.Nos én szeretnék majd menni főiskolára.Akkor gimnáziumba menjek most tovább tanulni?Én legalábbis ezt szürtem le a válaszodból.
2011. dec. 26. 23:03
 5/8 czibles ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen szakra szeretnél majd tovább menni (persze ez még sokat változhat).


Elektronika, informatika, vagy valami mérnöki vonalban gondolkodsz akkor szerintem jobban jársz egy ilyen irányultsági szakközéppel, főleg ha még kéttannyelvű is.


Kémia, biológia, vagy a humán vonalat szeretnéd tovább vinni akkor mindenképpen gimnázium.

2011. dec. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
szerintem ne menj gimibe én is abba jártam és most csak egy érettségim van hol ott lehetne mellette egy szakmám is. és a szakiskola is ad ugyanúgy érettségit.
2011. dec. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A szüleim is azt mondják hogy érdemesebb szakközépbe menni.Én csak azért gondolkodtam ezen mert a szakközép 1 évvel tovább tart + még lehet OKJ-ra menni ami szintén két év.De mivel egyetemre is szeretnék menni ezért az OKJ kiesik.Még egyszer köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 28. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy ellentmondjak másoknak, szerintem megéri gimibe menni. Én informatikusnak tanulok, gimnáziumba jártam, és egyes csoporttársaim, akik szakközépbe jártak, hiába van némi szakmai előképzettségük, nem sokat érnek vele, mert inkább azt várná el az egyetem, hogy matekból legyenek magasabb szinten. Én gimis voltam, ahol jó matek volt viszonylag, és teljesen jól megvagyok.
2011. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!