Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan okj-s képzés, ami...

Van olyan okj-s képzés, ami hetente vagy 2 hetente van, tanulói jogviszonnyal és diákigazolvánnyal jár, és nem igazán kell rá készülni?

Figyelt kérdés
Az orvosira készülök, de amíg az érettségivel foglalkozom kell egy okj-s tanfolyam, hogy a diákhitelt ne most kelljen törlesztenem. (Nem vagyok gimnazista, előtte a jogra jártam.)
2011. dec. 26. 23:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah és szempont, hogy ingyenes legyen. Előre is hálásan köszönöm a válaszokat.
2011. dec. 26. 23:26
 2/8 anonim ***** válasza:

Ingyenes okj-st nem fogsz találni. Ez egy állami vizsga bizonyítványt kapsz, vizsgázni fogsz keményen, fizetni kell az oktatókat. Max a munkaügyisek fedezhetik ha olyan helyzetben vagy.

És bizony tanulni kell sajnálom, hogy elszomorítalak. És menni kell rendesen.

Én tavaly végeztem ügyintéző titkárin minden nap mentem nyolc hónapon át.

Utána négy napig vizsgáztunk egy nap több is volt. Olyan ez mint egy szakmunkás vizsga.

Persze van olyan is ami rövidebb és nem kell mindennap menni de a tanulást és a fizetést nem úszod meg.

Sorry.

2011. dec. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az okj-s sokkal macerásabb mint egy szimpla tanfolyam valami maszeknál. Ezt már komolyan kell venni.
2011. dec. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Elnézést , de nekem most nem egészen világos a dolog. Tehát már leérettségiztél és jogra jártál viszont akkor most gondolom megcsinálnád a biosz és kémia érettségit és felvételiznél orvosira. Ugye így van? Az OKJ és a diákhitel törlesztésének az összefüggését viszont nem egészen értem.


No de egyébként én most per pillanat OKJ-re járok, szintén orvosi a cél egyébként, csak hát más is közbe szólt :) na most én úgy indultam el erre az OKJ-ra, hogy tuti nem kell tanulni, meg lesz 1-2 óra meg amúgy is sz*rik mindenki mindenkire. Hát nem! Bizony be kell járni keddtől csütörtökig minden reggel és bizony van olyan tanár, aki írja a hiányzókat, igazolást kell vinni. Ezeken túl nagyon durván kell tanulni. Kicsit olyan, mint a középiskola, annyi, hogy itt hetente legalább 2-3 dolgozat mindig van (eleve van olyan tárgy, amiből minden órán írunk) és mindegyik olyan, hogy nem elég rá átnézni egyszer az anyagot. Bizony sok ez így egyszerre, hogy van az OKJ, mellette dolgozom, eddig nyelvvizsgára is készültem, de hála Istennek azt most letudtam, illetve ugye a kiegészítő érettségik.


Nem hiszem, hogy találsz olyan OKJ-t, ahol ilyen lengén vennék a dolgokat. Egy biztos, gyógyszertári asszisztensire ne menj, mert ott szigorúak :D

2011. dec. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bizony minden szakon szigorúak.

Az okj-n vannak modulzárók. Csak úgy mehetsz vizsgázni ha megvan sikeresen a modulzáró. És nem teheted le a modulzárót ha többet hiányoztál a kelleténél és nincs komoly pl. orvosi igazolás.

Lehet pótvizsgázni modulzáróból de nálunk közölték, hogy az 5000 ft. Csókolom.

Ezt nem fogod megúszni könnyen:(

Ahogy már írtam ez egy állami vizsga olyan mint a szakmunkás nem adják könnyen.

2011. dec. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jah és 60 tételünk szóbeliből mind minimum 3-4 oldalasak és ez volt a minimum.
2011. dec. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Kiderült, hogy nem kell. Csak passzívra teszem magam a jogin, és így megmarad a tanulói jogviszonyom. Amúgy találtam ilyen okj-kat ,hogy borász, meg bábszínész. Ezekre nem hiszem ,hogy túl sokat kellett volna tanulni. Főleg mondjuk a bábszínészre.
2011. dec. 28. 16:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Kösz
2019. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!