Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgy hallottam, hogy az első...

Úgy hallottam, hogy az első OKJ-s képzés ingyenes, és állítólag az első diploma is. Olyat lehet csinálni, hogy elvégzek egy okj-s képzést (22 éves korig), és utána államilag támogatott képzésre jelentkezem?

Figyelt kérdés
2011. dec. 22. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy munkaügyi központ által mehetsz ingyenesen egy általad kiválasztott szakmát tanulni,okj-s képzésre. De én se tudok erről többet sajnos... :/
2011. dec. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, lehet olyat csinálni.
2011. dec. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pontosítanék:


Lehet olyat csinálni, hogy első OKJ-s képzésedet megcsinálod. Ez akár lehet szakközép iskolák érettségi utáni képzésén, felnőttképzésű iskolákban és felsőoktatási intézmény által nyújtott felnőtt oktatási képzésben.


Diplomás képzések csak állami támogatású képzéseken ingyenes. Tehát, ha levelező, esti vagy távoktatásban jelentkezel, akkor nem fizeti az állam.


Egyébként az OKJ képzés is csak és kizárólag NAPPALI tagozaton ingyenes. Tehát olyan, mintha újra iskolás lennél.

Rád is ugyanúgy érvényesek az oktatásban foglalt törvények (hiányzások, etc).

2011. dec. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!