Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányba kéne továbbtanu...

Milyen irányba kéne továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelnek a nyelvek, de nem csak kifejezetten X és Y nyelv, hanem maga a nyelvészet is.

Persze, innen evidencia, hogy nyelvi irányba kell továbbmennem, na de ezen belül is elég lehetőség van: nyelvész, nyelvtanár, tolmács, fordító, idegenvezető (akár), stb.

A nyelvészet nem is igazán tudom, hogy mit foglal konkrétan magába. Tanítani szeretek, de csak gimnázium vagy nyelviskola jöhetne szóba. Idáig kevésszer volt alkalmam élőben tolmácsolni, de nagyon leszerepeltem, nem tudom, ez most gyakorlat kérdése lenne, vagy ehhez is külön érzék kell. Szépirodalmi fordításra sem hiszem, hogy alkalmas lennék, mivel nem fogalmazok hozzá elég jól.

Egyedül az idegenvezetővel nem lenne ilyen gond, csak ahhoz meg kedvem nincs annyira. :D


Egyszerűen nem tudok dönteni


17/F


2011. dec. 27. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elhelyezkedés szempontjából kéne válaszolnom, azt mondanám tolmács/fordító legyél, mert az hoz a legtöbbet a konyhára. Ha hivatásnak érzed, legyél nyelvtanár. A legjobb az volna, ha az összes eshetőséget végigbogarásznád, megnéznéd, milyen élete van ezeknek az embereknek, pl. egy tanár hétköznapjai, vagy egy tolmács munkája. Azt válaszd, ami a legszimpatikusabb.
2011. dec. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is valami ilyesmi bogarászásra gondoltam, ezért is írtam ki valójában a kérdést, hátha idetéved egy-két ilyen ágazatban foglalkoztatott ember :)
2011. dec. 27. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok.


hát én nem foglalkozom egyikkel sem, csak az ép ész érveivel próbálkoztam. Hallgass az eszedre, aztán a szívedre... és ha összhangban van, válassz! :)

2011. dec. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok vele!:D Én most főleg azon gondolkozom, hogy a turizmus vagy a nyelvészet irányából közelítsem meg ezt az egészet. Engem legjobban az idegenvezetés vonz és legkevésbé a nyelvtanítás. Szerintem van nyelvérzékem és maga a nyelvészet is nagyon érdekel, de azzal nem hiszem, hogy lehet bármit is kezdeni, úgyhogy megmarad hobbinak. Szerintem én valamilyen nyelvszakra fogok menni, hogy jól megtanuljak egy-két nyelvet és utána fogok a turizmus felé haladni. Mondjuk ezt csak most gondolom, kb. naponta változik a véleményem. :D(Tegnap még biztos voltam benne, hogy turizmus/idegenvezetés lesz az irány.) Szólj ha te jutottál már valamire!:)

18/L

2012. jan. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!