Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek nehézségben mi a...

Szerintetek nehézségben mi a különbség az az általános orvosi - és a fogorvosi képzés között?

Figyelt kérdés

Én az általános orvosira készülök, 2013-ban érettségizek (ugy-e már 2db emelt fog kelleni) 4-5-ös tanuló vagyok, de eléggé félek, hogy túl nagy falat lesz és ha be is kerülnék nem tudnám majd befejezni.

Mit gondoltok, az egy évvel rövidebb fogorvosi képzés könnyebb, mint a 6éves általános orvosi?


2011. dec. 28. 19:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy fogorvoson meg nagyobb a teher. Pl. egy haziorvos jo esetben tovabb kuld valahova. Egy foghuzasba, de meg a fogfajasba is nem kevesen halnak bele. A masodik legerosebb fajdalomerzetet a testben a fog tudja adni.
2011. dec. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt ne mondd már, hogy akit nem vesznek fel fokra az menjen áok-ra mert az "simábban" el lehet végezni. Igaz, hogy most írtam, hogy a fok se könnyebb az áok-nál, de azért nem is nehezebb.


Mind a két szaknak vannak olyan területei, ahol többet találkozol húzós esetekkel, és van ahol kevesebbet. Például édesanyám is egy sima, mezei fogorvos, és a 30 éves pályafutása alatt sose volt senki közvetlen életveszélyben. De egy sima mezei fogorvosnak is fel kell ismerni egy daganatot, vagy elváltozást a szájban, ahogy egy mindenki által lenézett háziorvosnak is. Azért mondom, hogy egy kicsit talán lenézik a háziorvosokat, mert az sokak szerint olyan "könnyű" szakma.

Pedig a barátnőm majdnem meghalt egy idióta háziorvos miatt, aki sima menstruációs görcsnek állított be egy vakbélgyulladást.



Én dotés vagyok, annyit mondhatok hogy itt is van ami nagyon jó, van ahol kicsit jobban szivatnak, és van amire rá férne egy kis változtatás, de alapvetően nagyon szeretek ide járni és szeretem amit tanulok. És mivel pesti vagyok, van sok sotés ismerősöm is, akik szintén nagyon szeretik a sulijukat és színvonalasnak tartják a képzést. Igazság szerint mindegy hova mész majd, mindenhol nehéz lesz:)

2011. dec. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Am. még kíváncsiságból azok az orvostanhallgatók, akik kiestek, vagy otthagyták, szerintetek mit nem bírtak?

2011. dec. 29. 13:34
 14/16 anonim ***** válasza:

Én olyat nem ismerek aki otthagyta. Aki "kiesett" sem esett ki, csak a diplomájával fog csúszni egy évet. Mert ugye attól még felvehetsz másodéves tárgyakat, hogy egy elsőéveset nem teljesítettél. Csak olyan tárgyat nem vehetsz fel, aminek az a tárgy az előkövetelménye amiből megbuktál.

Első évben biofizika az erősen szóró tárgy nálunk. Másodévben élettan. Ja és anatómia mindig és örökké:)

2011. dec. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Értem :) és ha valaki nem teljesít egy elsőéves tárgyat akkor azt meddig halaszthatja?

És hol van az a határ, amikor áttesznek költségterítésesre? Hogy lehet átkerülni? :D (elég vicces kérdés :D)

2011. dec. 29. 22:20
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Én annyit mondhatok a fogorvosiról, hogy nagyon kemény, és folyamatosan kell tanulni szorgalmi időszakban ahhoz, hogy le tudj vizsgázni utána, főleg másodévben.

Én ismerek olyat, aki otthagyta, de ő első félév után, mert anatómia gyakorlaton nem bírta a tetemek látványát elviselni.

Nagyon kell arra figyelni, hogy első két évben lehetőleg ne csússz el, min ahogyan ez nekem "sikerült" biokémia szigorlaton másodév második félévben. 2012-től eléggé megnő a költségtérítés összege, majdnem lehetetlen bevállalni.

A kézügyesség nagyon fontos, pontosan és precízen kell formákat megalkotni, és a fúró kezelésének elsajátítása sem mindenkinek egyszerű! Fontos a térlátás, egyrészt anatómiából, hogy el tudd képzelni, mi hol is van, ha egy bizonyos szögből nézed, másrészt pedig a fog kezelésénél.

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, miszerint nem könnyebb a fogorvosi az általános orvosinál, mind a kettő a maga nemében elég komplex és nehéz. Viszont kitartó munkával, valamint apránkénti, egymásra épülő és folyamatos tanulással teljesíthető.

Sok sikert kívánok a döntésedhez! :)


egy FOKos lány

2012. jan. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!