Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék orvos lenni, most...

Szeretnék orvos lenni, most BGFre járok, még van másfél évem a végzésig, és utána orvosira szeretnék menni. De nincs biosz, kémia érettségim, és nem is vagyok/voltam vmi jó tanuló. Szerintetek már nincs semmi esélyem?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát nézzük csak.

Ha 2005 előtt érettségiztél, és befejezed a sulit előtte, akkor nem kell emelt, de közép attól még kell.

Tehát minimum le kellene érettségizne bioszból és kémiából vagy fizikából.

Ha nem csinálsz emeltet, akkor vmivel nem ártana felturbózni a pontjaidat sem ugyebár.

El kellene érned a ponthatárt, ami előző évben vidéken 421 volt (Pesten magasabb...).

Plusz ha befejezed a sulit és megkapod a diplomád, akkor csak fizetősre mehetsz, ami most kb. 1 millió forint /félév (de ugyye épp variálnak rajta, és elvileg még drágább lesz).

2011. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem diplomám lesz, csak europass... és 2011ben érettségiztem
2011. dec. 29. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:

"nem diplomám lesz, csak europass"

Azért járj utána! Mert a felsőfokú szakképzés, főiskolán/egyetemen végzed (ha pl. ugyanúgy vehetsz rá fel diákhitelt) is képzés, és akkor lehet hogy ugyanúgy felhasználtál már államilag támogatott félévet.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak. Biosz még csak-csak, de a kémiát nagyon kell tudni. Én bioszból nagyon jó voltam, de kevés "csak" biológia volt, helyette (biokémia, biofizika, stb.), kémiáért nem nagyon voltam oda soha. Hát még egy 2-est is nehéz volt összehozni.

2011. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem :S köszi. Te orvosira jársz? :S
2011. dec. 29. 19:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Azt tudom neked mondani én is, amit a második.

Utána kell járni, hogy a képzésed beleszámít-e a felhasználható félévekbe.

Aztán ha az orvosi a cél, akkor 2013-tól kell a két emelt. Nem mondom, hogy lehetetlen megcsinálni, de azért biztosan nem lesz egyszerű menet.

De ha már a két emeltre felkészülsz úgy, hogy be is kerülj (ahhoz meg ugye nem elég összehozni egy 60%-os emeltet...), akkor az egyetemen már csak kitartás és szorgalom kérdése.

Én csak bioszból emelteztem anno, fizikából pedig közepeztem. Kémiából nem is volt érettségim és nem is voltam belőle jó akkor sem, mikor még tanultam.

Hát mi ne mondjak, megszenvedtem a kémiával. Háromszor annyi energiát kellett belefektetnem, mint annak, aki érettségizett belőle. De túléltem:)

2011. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, de sztem akkor hagyom az egészet. Ez az egy lett volna ami érdekel, dehát, nekem ez nem menne :S Befejeztem ezt és dolgzok :S
2011. dec. 29. 19:58
 7/11 anonim ***** válasza:

jajjj ne add fel kérlek!!!!!

énse vagyok zseni, de próbálkozok, ha egyszer ez érdekel akkor ne azzal foglalkozz, hogy elmegy az egésszel( ismét érettségi, tanulás, jelentkezés stb..) sok idő, mert hidd el most még nem késő, megéri rá szánni pár évet mert utána lehet, hogy egyrészt jobbna belerázodsz tanulásba és simán végig tudod csinálni, másrészt én egész hátralevő életemben bánnám és marna a bűntudat ha nem próbálom meg ha kell harmadjára is. am énis idén érettségiztem hát nem vettek fel, a kémiám középen voltam szőrnyű lett, biosz emeltem hát elmegy kategória, most voltam ősszel megint bioszon megint nem lett legjobb, ezért újra megyek májusba bioszra is meg kémiára is persze azt megint középen, sőt még nyelvvizsgát is most tavasszal fogom megcsinálni, én is későnn találtam ki, valahogy nem mertem belevágni, de végiggondoltam és mit veszthetek?? peresze pénztt de amit szeretünk azért küzdjünk!

2011. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, majd azért próbálkozom... Sok sikert Neked, remélem összejön! :)
2011. dec. 29. 20:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát az a "baj", hogy csomó támogatott félévet már elhasználsz addig és nem fogod tudni elvégezni

az orvosit (mert az ugye lagalább tizenkét félév)

Nagyon sokba fog neked kerülni az utolsó két év

2014. okt. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Most mi van?

Felvételiztél?

2014. okt. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!