Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy legyek jobb tanuló? Hogy...

Hogy legyek jobb tanuló? Hogy osszam be az időmet úgy, hogy mindenre maradjon?

Figyelt kérdés
nem vok olyan rossz tanuló 3-mas vok. valami ötlet hogy ennél jobb legyek ? 16/L
2011. szept. 9. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Én gondolkodásban váltottam. Mostanában egyre inkább ambiciózusabb célokat állítok magam elé, és rendszerint el is érem azt. Múlt félévi vizsgaidőszakban azt volt a célom hogy minél hamarabb végezzek a vizsgákkal de úgy hogy a jegyekre ne legyen befolyással. 5-ből 4 db 5-ös 1 db 4-es lett. Pedig egy évvel előtte alig értem a 3-as átlagot.
2011. szept. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy mikor végzel a suliban pl. ha 13:30 vagy 14:30 körül (mint én) akkor pihenj stb.. mondjuk 4-ig és amikor kész vagy a tanulni valóiddal akkor ha szeretnél menj el a barátaiddal sétálni és lefekvés előtt és az óra kezdete előtt mindig nézd át! Nekem ez nagyon bevált és így sikerült letennem az előre hozott érettségit is szal így is gondolkozhatsz 18/L
2011. szept. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

kevesebbet csücsükélj a gép előtt, és többet a könyvek előtt!!

De most komolyan! A gép nagyon időrabló!

Én pl hazamegyek suli után, megebédelek, fél órát pihizgetek aztán elkezdek tanulni másnapra. Sosem előre, csak akkor, ha nagyobb lélegzetvételű dologról van szó.

Tarts közötte kis szüneteket, nem tudom hogy játszol-e valamilyen hangszeren, de egy töri és egy irodalom tanulás között jól esik gitározgatni 10-15 percet :D

2011. szept. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!