Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikus (BSc),...

Gazdaságinformatikus (BSc), Műszaki menedzser (BSc), melyik milyen? Kérlek Titeket, hogy fejtsétek ki válaszaitokat. Köszönöm. Sok választ várok.

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz?

Kinek mi a tapasztalata?


2011. dec. 30. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
PTE-TTK gazdinfos vagyok. Első félév tantárgyaid 70 százaléka matek. 1-2 gazdasági + 1 prog + 1 jog + amit felveszel. Matekokon jobb túl lenni minél előbb és utána viszonylag elvan az ember. Később a programozások és a közgáz kerül előtérbe, ami azért szintén nem lesz egyszerű menet. Elég sok oldalú diploma és ha megnézed az állás hirdetéseket elég nagy kereslet van ilyen szakemberekre. Elég jó kereseti lehetőséget is biztosít, de ha jó nyelvtudásod van érdemes külföldön megpróbálni, mert milliós nagyságrendű fizura számíthatsz. Én még csak 2. szemeszterem kezdem, de azért nálunk is áramlanak az infok és valamennyit már magam is tapasztaltam. Szerintem piacképes diplomát ad, szóval megéri belevágni. Bár a tapasztalatok és a hirdetések alapján itthon is a minimum 250-300 ezer a kezdő fizu, ami később csak nőni fog. Én is kíváncsian várom, hogy milyen állásom lesz majd vele. :D
2011. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm részletesen kifejtett válaszodat. :) Igazán hasznos volt. Értékeltem is.


Remélem még mások is írni fognak a témával kapcsolatban. :)

2011. dec. 30. 21:14
 3/10 delusion ***** válasza:
100%

SZTE-Gazdinfo: elméletileg nem, gyakorlatilag viszont ugyanaz mint a programtervező informatikus. 80%-ban ugyanolyan állásokat töltesz/tölthetsz majd be miután végeztél, 80%-ban ugyanazt tanulja a kettő...az utolsó 2 félév - mintatanterv alapján - talán könnyebb, mint egy programtervező informatikusnak. Első féléves vagyok, és sokan azt hiszik (de h miért...), hogy ez is egy "kamu szak", de nem véletlen, hogy az első két hónap után tizedannyian vannak előadáson.... már az első szemeszterben 3-4 NAGYON combos tárgy van, sokan 2 év múlva is küszködnek velük sajnos...


Informatikus lesz belőled, nem közgazdász. Ja, még annyi, hogy talán gazdinfón lightosabb a matek.


A másikról nem tudok nyilatkozni, de az se könnyebb szerintem. Nem a kedvedet akartam elvenni, félreértés ne essék, csak szólok, hogy egyik sem a lébecolós-lüttyőzős hely (bár feltételezem hogy erre már rájöttél :)). Nagyon keményen kell dolgozni, de hidd el, megvan a gyümölcse.

2012. jan. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Delusion, hogy ilyen bőven kifejtetted. Persze, sejtettem, hogy nem lehet tanulás nélkül elvégezni, mivel reálos szak. Értékeltem. :)


Írjon még más is a szakokkal kapcsolatban. :)

2012. jan. 1. 12:19
 5/10 A kérdező kommentje:
és B.Ú.É.K. Mindenkinek! :)
2012. jan. 1. 12:20
 6/10 delusion ***** válasza:
100%

Neked is búék.


Amit elfelejtettem: ha erre a két szakra szűkítetted le a szóba jöhetőket, akkor igazából már csak azt kell eldöntened, hogy inkább a műszaki, mérnöki dolgokért vagy oda, vagy az informatikáért,programozásért.


Amit még jó lenne tudni, hogy melyik egyetemeket, főiskolákat nézted ki. Mert mondjuk az SZTE-ről tudom, hogy az informatikai képzés legtöbb mutatója eléggé toppon van országos szinten (ezt nem azért mondom, mert oda járok, elég kinyitni a HVG Diploma különkiadást), ugyanakkor az itteni műszaki menedzsert nem próbálnám be, akkor már inkább BME.


Van egy műszaki menedzser szakot végzett ismerősöm (megmondom őszintén, nem tudom már, hogy a BMF-en vagy BME-n végzett-e), illetve túlzás, hogy ismerősöm, ő 2-3 hónap után talált melót. Nem mondom, hogy halálra keresi magát, de bőven átlag feletti a fizetése. Sokan azt mondják, hogy ez egy "eléggé kevert" szak, szóval sok közgáz és sok mérnöki tárgy elegye, emiatt "semmihez nem értenek", de ezt nem így kell felfogni szerintem. Ha tényleg így van, akkor irány az MSc - azzal gyakorlatilag lehetetlen mellélőni...mivel 12 féléved van, ezért még ha ügyes vagy, az is ingyé' lehet.


Jut eszembe. Van olyan alternatíva is, hogy mérnök informatikus. Ezzel a szakkal se lenne problémád elhelyezkedés terén, már ha színvonalas, elismert helyen végzed el. Ez amolyan átmenet a fenti két szak között - csúnyán, és alaptalanul úgy mondanám, hogy a műszaki menedzser műszaki tárgyainak és a gazdaság/programtervező informatikus informatikai kurzusainak összessége. Csak gondolom mérnökinfón talán nehezebb a fizika - de nem tudom.

2012. jan. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 delusion ***** válasza:
100%
ha már MSc: igazából, ha elméletileg nem is, de gyakorlatilag viszont simán át tudsz keveredni ezekről a BSc-kről bármelyik MSc-re, aminek csak egy picit van köze az informatikához vagy épp a mérnöki pályához.
2012. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Wow. Nagyon szépen köszönöm. :D esetleg privátban kapcsolat felvételben benne lennél? Hogy esetleg a jövőben is tudjunk konzultálni hasonló dolgokról? Nagyon megköszönném. :)


Ha valaki másnak is van még válasza, írjon. :)

2012. jan. 1. 21:46
 9/10 delusion ***** válasza:
Írhatsz nyugodtan, de most vizsgaidőszak van, szóval nem garantálom hogy azonnal tudok válaszolni. Mai nap ez az első 1-2 szabad órám...ja és természetesen nem voltam szilveszterezni :D
2012. jan. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Éni ezen a szakon gondolkodom, és ahogy láttam a köztetek, válaszolók között volt PTE -s és SZTE -s gazdinfo. hallgató is. Tudnátok mondani néhány indokot a saját egyetemetekről, hogy miért érdemes azt választani (ezen a szakon!!), mert PTE és SZTE között gondolkodok.

Tehát PTE vagy SZTE inkább, ha gazdinfo.?

2014. jún. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!