Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetnék nő létemre asztalos?

Lehetnék nő létemre asztalos?

Figyelt kérdés
Szeretek barkácsolni de nem az a szokásos asztalos lennék mert elvégezném okj-ba azután pedig formatervezést vagy valami ilyesmit tanulnák és amit megálmodnák azt el is készíteném valamint tényleg jó lenne egy olyan munka amibe egyre kevesebben doloznak(de lehet hogy tévedek és sok asztalos van de mindenki jogász meg közgazdász akar lenni). De agodok hogy ha érettségi után ilyen suliba mennék ott csak fiúk lennének.
2011. dec. 30. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
lehetsz
2011. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Lehetni lehetsz,de az asztalos az egy férfi szakma.
2011. dec. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehetsz, sőt nem kell utána semmit tanulnod, egy normális asztalos (bútorasztalos) meg tudja csinálni amit elképzel.


Mondjuk vannak nehezebb részei amihez jó erőben kell lenni, pl. nagyobb munkadarabok azért elég nehezek, mégis rá kell tudnod emelni mondjuk a körfűrészre egy tábla bútorlapot.


Nem tudom mennyi idős vagy, de ha ilyenben gondolkozol, akkor menj el egy asztalosműhelybe körülnézni. Szerintem ugyanúgy lenne mint az autószerelőknél: ha elmondod hogy nagyon érdekel ez a szakma, lehet hogy ezt szeretnéd csinálni, akkor lehet könnyebben hagynak nézelődni mert csaj vagy. :)


(nem vagyok asztalos, 16 évesen melóztam nyárimunkán egy 13-14 fős asztalosműhelyben)


25F

2011. dec. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Legyél műbútorasztalos vagy restaurátor,ezek nagyon jó szakmák,mindig lesz rá kereslet.A direkt bútorgyártás is elég érdekes lehet,egyedül az épületasztalos szakmát nem javasolnám neked,ha nő vagy.Én kipróbáltam(nő vagyok)mert építőipari szki-ba jártam és ott aztán mindenféle dolgokat kellett csinálni-az nehéz,a fele helyszíni munka télen-nyáron stb. De a műhelymunka kellemes és alkotó tevékenység,nagyon jó az ötleted,ha van készséged hozzá.Remélem,sikerülni fog.
2011. dec. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha bírod fizikailag, és tudsz pontosan, szépen dolgozni, simán. Vagy bútorrestaurátor, az szép szakma. Ritkaságok is a kezedbe kerülhetnek!
2012. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Texas Tex válasza:
0%
Én asztalos vagyok és így azt javasolnám, hogy kevésbé "férfi" szakmát válassz. Pár cégnél már megfordultam az asztalosiparban, de biztos vagyok benne, hogy a munkások nagy része lenézne, mert nő vagy és nem kezelnének egyenrangúan. Továbbá fizikailag sem mindig könnyű ez a munka. A bútorrestaurálás talán érdemesebb lenne ha tényleg ezt szeretnéd, de ott hatalmas szakértelem kell és munkát is nagyon nehéz találni benne.
2012. jan. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gyalugép válasza:
100%
én is asztalos vagyok és bár nincs inyemre de azt javaslom hogy ha ugy érzed legyél. nekem volt női melósom 1 évig. bár ő nem volt asztalos végzetségű, nem volt papirja de meg álta a hejét. a nőknek sokkal jobb a szép érzéke és ez bútor esetében nagyon jól jöhet. mindenképp a butórt ajánlom. nyillászáró esetén nem annyira jól bevált egy nő. nem az ő világuk. de ha egy férfival össze dolgozik bútorban akkor mind mechanikailag mind esztétikailag nagyon jó bútorok jönnek ki. persze a 80 kilós ajtó lapot nem ő fogja felakasztani a hejére, meg a maró gép sem az ő asztala lessz. de a megfelelő pozícíóban nagyon jó lehet
2012. febr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!