Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgy hallottam hogy az állam...

Úgy hallottam hogy az állam állj mindenkinek az első továbbtanulást. Ez igaz?

Figyelt kérdés
Nem tudtam jobban kifejezni magam , de remélem értitek . A konkrét kérdésem az lenne hogy én légi utas kisérő szeretnék lenni , de azt főiskolán vagy egyetemen nem tanítják csak egy képzés van ( OKJ-s ) azt is az állam fogja állni hogyha az az első "iskolám" ?
2011. dec. 31. 01:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első OKJ képzést állja az állam MINDENKINEK ingyen. A felsőfokú képzés esetében úgy volt, hogy elesőt állja akkor ha felvesznek államira. TEhát a korábban 53000 állami hely egyikére. Most 30-40000-re csökkentették. Ha nem akkor van részösztöndíjas és a teljesen fizetős.
2011. dec. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

javítanán.


Nem a felsőfokú képzést, hanem felsőfokú végzettséget. Mert így akár letehet volna okj is.

2011. dec. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ !
2011. dec. 31. 11:42
 4/7 anonim ***** válasza:
illetve az is eszembe jutott, hogy vagy 23 vagy 25 éves korig állja az első okjt az állam. A felett már fizetni kell.
2011. dec. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
értem , köszönöm :)
2011. dec. 31. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első OKJ-t az állam 22 éves korig (ha év vesztes vagy akkor 23) állja.
2011. dec. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez így van, de vannak fizetős OKJ-sek, a légi utas kísérő tudtommal pont az.
2012. jan. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!