Mi NEM büfészak?

Figyelt kérdés
Egy csomó embert látok itt ahogy leszólják a nekik nem tetsző szakokat,akkor mondják meg,hogy mi NEM büfészak?
2011. dec. 31. 16:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Orvosi,jogi,közgáz,mérnök-szakok szerintem nem azok.
2011. dec. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem: Jog, Közgáz szakok, Eü (Orvos, diplomás ápolók,gyógyt, stb.),minden mérnök,a legtöbb tanári
2011. dec. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
10%
A jogi az büfészak tudtommal... mit gondoltok miért teszik fizetőssé a képzését?
2011. dec. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
33%
3. vagyok, lehet kicsit félreértelmeztem.. nem tudom. A büfészak nem azt jelenti hogy mindenki odamegy, és túljelentkezés van? Vagy azt jelenti hogy túl könnyű szakok a büfészakok.. Akkor tényleg nem büfészak a jogi, ha az utóbbi eset áll fent. Elnézést.
2011. dec. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a büfészakok azok a szakok, amik viszonylag könnyűek, ezáltal sok ember megy oda, munkát viszont nem lehet vele nagyon találni, mert telített.
2011. dec. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%
Én régen úgy értelmeztem, hogy büfészak az, amivel csak kis szerencsével lesz munkád, aztán mehetsz a mekibe vagy valami "büfébe" melózni vele. De manapság már a tanári szakot is büfészaknak tartják, pedig felénk például két kézzel kapnának a friss tanárok után. Úgyhogy a saját fogalommagyarázatom erre az, hogy büfészak minden olyan szak, aminek elvégzéséhez elég az, ha tudsz tanulni/magolni/rosszabb esetben puskázni, ellenben az orvosi/mérnöki/stb szakokkal, ahol viszont nem kevés elhivatottság és rátermettség is szükséges ahhoz, hogy végigcsináld az egész egyetemet. A "büfészakokhoz" sem ártanak ezek, sőt.., viszont aki csak azért csinálja az egyetemet, hogy legyen valamilyen-akármilyen diplomája (tehát a lényeg, hogy célja vele nincs, ez számára nem egy megvalósuló gyerekkori álom), az biztosan nem csap bele egy orvos-képzésbe (illetve a szűrőtárgyakon hamar kibukik majd).
2011. dec. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
32%

"elvégzéséhez elég az, ha tudsz tanulni"


Te valami penge vagy... Minden nem büfé szakos hallgató fejébe a reptoidok teszik be a tudást.....

2011. dec. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%

Próbálj meg szöveget értelmezni, aztán utána kommentelj.


Amúgy pedig igen, ha már kiragadunk szavakat a szövegkörnyezetből és úgy játsszuk az istenkirályt, akkor igen. Tanulni is tudni kell. De ez más tészta, neked erre biztos nem volt soha szükséged.

2011. dec. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20%

Büfészak.. Szerintem az, amivel csak egy "büfébe" fogsz tudni elhelyezkedni, mert vagy annyira sokan végzik el azt az adott szakot, vagy kutyának sem kell.

Tehát a közgáz, médiatudomány illetve még van egy halom olyan szak, amire milliárdan jelentkeznek és már most sem találnak a friss diplomások munkát.

A könyvtár informatikus is egy büfé szak, meg a szabad bölcsész. Mert minek? Pár év mínusz az életedből és semmi kézzel fogható. Vagyis, lehet általános műveltséget ad, de azzal kitörölheted. Ugyan úgy mész vajas kenyereket kenegetni.

Szóval, hogy a kérdésre is válaszoljak? Mi nem büfészak? Az orvosi például egyáltalán nem az. Abból állandó hiány van és még uralják is a helyzetet rendesen, mert ha ők bedurciznak akkor az tényleg durci lesz.

Ettől függetlenül még van egy halom jó szak, ami keresett és hiány is van belőle avagy pozitívabb jövőkép társítható hozzá.

Én nagyon szerettem volna etológus lenni. Na az kifejezetten büfészak, mivel sokan azt se tudják, hogy mi az. Képtelenség elhelyezkedni vele, támogatottságot meg csak úgy névtelenül nem fogsz kapni senkitől, hogy menjél szépen a vadonba macikat nézegetni. Vagy épp madárkákat.

Szóval az eredménye az lett volna, hogy több diplomás utcaseprő lettem volna.

2011. dec. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

büfészaknak azt szokták mondani, amit könnyű elvégezni. "Diákjait igen gyakran az órák helyett a büfében lehet megtalálni.' Semmi köze az elhelyezkedéshez, meg hogy később majd csak büfében fog tudni dolgozni.

A szak nehézségén van a lényeg.

egyébként csatlakozok az előttem szólókhoz: jogi,orvosi,mérnöki és a közgazdász szakok egy része NEM büfészakok

2012. jan. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!