Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes úgy gazdasági jellegű...

Érdemes úgy gazdasági jellegű szakra felvételizni, hogy nem teszek emelt szintű matematika érettségit?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, idén még nem kötelező emelt szintű érettségit tenni az adott tárgyból, ha ilyen jellegű szakon szeretnék továbbtanulni. Arra lennék kíváncsi, hogy abban az esetben, ha más pluszpontszerzési lehetőségekkel is el tudom érni a ponthatárt, és így jutok be mondjuk egy pénzügy-számvitel szakra, nem jelent-e majd hátrányt, hogy nem vagyok jártas bizonyos matematikai kérdéskörökben, mert a középszintű érettségi egyszerűen nem kéri számon ezeket? Egyetemen/főiskolán nyilván magasabb szintű követelményeknek kell megfelelni ilyen szakon matekból. Van valaki aki ilyen módon került be? Mik a tapasztalatai?
2012. jan. 1. 23:32
 1/2 anonim ***** válasza:
szerintem simán! közgázon lókaki matek van. én is középszinten érettségiztem és végzős matek szakos vagyok (igaz csak tanári szakirányon, de az is százszor keményebb matek, mint egy közgazdászé...).
2012. jan. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszi:)
2012. jan. 2. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!