Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakiskolába és szakközépiskol...

Szakiskolába és szakközépiskolába hányas átlag között érdemes menni?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy pl. 3-tól 4-ig,vagy 3.5-5.0-ig.
2012. jan. 3. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem azért kell szakiskolába vagy szakközépiskolába menni mert nem érzed elég jónak magad mondjuk egy gimnáziumhoz, hanem azért mert kész elképzelésed van a jövődről. Megvan az érdeklődésed és képességed a szakma iránt, amit ott kapsz, esetleg szakközépiskolánál már most tudod, hogy a végén ahhoz kapcsolódó irányba szeretnél tovább tanulni.
2012. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így igaz, ahogy az első válaszoló írta!

Szakiskolába vagy szakközépbe nem feltétlenül a rosszabb tanulók mennek, hanem azok, akiknek van már fogalmuk arról, hogy mit szeretnének később dolgozni, vagy hogy onnan hol szeretnének tovább tanulni.

Gimibe általában olyanok mennek, akik bár nagyon jó tanulók, nem tudják még, hogy mit is akarnak, vagy kimondottan olyan gimibe mennek, ahol emelt szinten tanulják mondjuk a bioszt, ha épp orvosok szeretnének lenni.

2012. jan. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem meg azok akik lecsúsznak a gimis ponthatárokról.


Üdv:Egy gimnazista

2012. jan. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 delusion ***** válasza:

" Szerintem meg azok akik lecsúsznak a gimis ponthatárokról. "


Ezen jót röhögtem, csak annyit tennék hozzá, hogy lényegesen jobb lett az érettségim egy egyszerű szakközépben, mint az intézménytől két utcányira levő gimnáziumban...és kb. csak azért mentem szakközépbe, mert annak szebb volt az épülete, engem akkor még egyáltalán nem érdekelt a különbség köztük...simán felvettek volna oda is.

Remélem, hogy ez csak egyszerű trollkodás volt, másképp sajnálom a gimnáziumodat...


Kérdező, szakközépiskolába azok mennek, akik valamilyen oknál fogva (???) kevésnek érzik magukat a gimnáziumokhoz, és/vagy tisztában vannak vele, hogy milyen területen szeretnének továbbtanulni. Aki mondjuk könyvelő akar lenni, annak tökéletes egy színvonalas közgazdasági szakközépiskola, a szakmai tantárgyak miatt jobb alapozást kaphat, mint adott esetben egy gimnáziumban.


Aki gimnáziumba megy, az nem tudja még, hogy milyen területen szeretne továbbtanulni, vagy pont hogy tudja hogy pl. gyógyszerész szeretne lenni, és emiatt biosztagozatos osztályba megy.


Szakiskolánál én két esetet vettem észre anno. Vagy azok kerültek oda, akiket sehova máshova nem vettek fel, vagy pedig azok, akik gyerekkoruk óta autószerelők akartak lenni pl.


Szóval nem nagyon van ez összefüggésben az átlaggal. Mindhárom út járható, és ha van benned egy kis kitartás, érdekel is, akkor jól fogsz belőlük profitálni.

2012. jan. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én szakközépbe jártam, elég sok műszaki jellegű órám volt (pedig lány vagyok), műszaki rajz, gépszerkezetek stb és fizikából érettségiztem.

Most műszaki egyetemre járok (nemsokára végzek) és csak áldom a szerencsémet meg az eszemet, hogy nem gimibe mentem, mert a szakközépben megtanult dolgokat 100%-osan kamatoztatni tudtam az egyetemen, sok volt gimis csoporttársam 3 éve küzd egy mechanika vizsgával...

Szóval, ha tudod, hogy kb milyen irányba szeretnél menni, akkor válassz egy szakközepet, akkor is ha kitűnő vagy.

2012. jan. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ha nem érzem magam elég jónnak a gimnáziumhoz és nem tudom,hogy milyen szakterületen akarok tanulni akkor melyiket válasszam?Autószerelő a szakközépben is van.
2012. jan. 13. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!