Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Debreceni orvosi egyetemre...

A Debreceni orvosi egyetemre szeretnék jelentkezni.16 éves vagyok Szakközépiskolába járok, de nagyon jó az átlagom és most kezdtem el a Középfokú nyelv vizsgámat is és aki oda jár vagy bármilyen tapasztalata van. Egy pár információt szeretnék?

Figyelt kérdés
aki oda jár vagy bármilyen tapasztalata van. Nagyon szeretnék orvos lenni és meg van az akaratom és a kitartásom is, de sajnos az anyagi háttér már kevésbé, az egyik ismerősöm most végzett az orvosin, de neki nem kellett fizetni csak pár könyvekért és a koliért azt hiszem, hogy ezt a bizonyos állami finanszírozást akkor kaphatja meg valaki ha mindenből ötösre végez? és az baj, hogy nem gimibe járok hanem Szakközépiskolába?
2011. dec. 26. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Magyar nyelvtanra nagyon gyúrjál rá, mert a helyesírásodat elnézve nem adnék neked érettségit!
2011. dec. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az anyagiakat még meg lehet oldani, hacsak nem vagytok borzasztó szegények. A tankönyvek nagyon sokba kerülnek, de lehet könyvtárból kölcsönözni, kaphatsz szociális ösztöndíjat, tanulmányi ösztöndíjat ha jól tanulsz.

Persze az se mindegy milyen messze laksz az egyetemtől. Ha olyan messze, hogy a bejárás nem lehet opció, akkor anyagilag mindenképp a koli a jobb választás.

Egyszóval meg lehet oldani.

Legalábbis eddig, mert most úgy hallom sokkal kevesebb államilag támogatott hely lesz.


Egyébként ahhoz hogy állami támogatással tanulj, a felvételidkor el kell érned egy bizonyos ponthatárt, amit az érettségi eredményedből és a tanulmányi átlagodból számolnak, plussz a nyelvvizsga, emelt szint--> ezekért mind többletpont jár. Ha nem éred el az állami ponthatárát, akkor már csak fizetősre kerülhetsz be, ami olyan 8-900 ezer ft / FÉLÉV, és állítólag a duplájára emelik. Úgyhogy ez nálad szóba se jöhet ahogy írtad.


Ennek amit írtál, hogy: "hogy ezt a bizonyos állami finanszírozást akkor kaphatja meg valaki ha mindenből ötösre végez?" nincs semmi értelme. Az egyetemen szerzett jegyeidnek semmi köze ahhoz hogy államin vagy-e vagy sem, hiszen ahogy írtam, az már a felvételidnél dől el. Ennek csak az ösztöndíj megállapításánál van jelentősége.


És az hogy szakközépbe jársz még nem jelent hátrányt. Legyen továbbra is jó átlagod, és gyúrj rá a bioszra és a kémiára vagy fizikára. Mert mire te felvételizel már kötelező lesz 2db emeltszintű érettségi, amiből az egyik mindenképpen biológia a másik kémia vagy fizika kell hogy legyen.


Remélem segítettem! Sok sikert!

2011. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és ez akkor azt jelenti,hogy érettségi előtt a választott tantárgyaimnak a kémia,fizika és a biológiát kell,hogy válasszam és emelt szinten,de ha nem vagyok teljesen kitűnő tanuló,de elég jó az átlagom viszont nem hiszem,hogy kapnék ösztöndíjat akkor,ha érettségin elérném azt a bizonyos ponthatárt akkor még attól lehetek államilag támogatott igaz?? mert nem vagyunk szegények,de viszont elég húzós lenne számomra az ilyen fél év/8-900 ezer.
2012. jan. 5. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!