Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kihez/hova tudnék fordulni...

Kihez/hova tudnék fordulni ebben helyzetben?

Figyelt kérdés

Tovább szeretnék tanulni, (estrire járok most) de teljesen tanácstalan vagyok hogy hová is tudnék menni. Egyrészt mert ataxiám, dislexiám, némi discalculiám (tulajdonképp csak olyan mint ha figyelmetlenség lenne de a vizsgálat szerint nem az), disgrafiám van. Olyat sem szeretnék tanulni amit nem tudnék késöbb csinálni se olyat amivel meg elhelyezkedni nem tudnék mert tömegszakma. 18/f 11.-es tanuló.


jó vagyok: - kémia, matek, angol, fizika (bár ezt utálom),

utálom: történelem (tanár miatt)


2012. jan. 4. 06:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Villanyszerelő.. ha bedolgozod magad nagyon jól kereshetsz
2012. jan. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Antimod ***** válasza:

"jó vagyok: - kémia, matek, angol, fizika"


Ha jó matekos vagy discalculiával, nem kell aggódnod. Nekem is van egy enyhe fokú szerintem (felcserélek számokat), de logikailag úgy érzem, topon vagyok.


Ha tényleg jó vagy matekból, én mérnöki szakmát javaslok, arra sokáig lesz kereslet.

2012. jan. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ataxiával mérnök? nem is tudom :S bár a számítógépek korában :)
2012. jan. 4. 08:43
 4/10 A kérdező kommentje:
mondjuk szívesen lennék az de műszaki rajznál esetleg gondot jelenthet az ataxia :S (bár kézügyességem az van...)
2012. jan. 4. 08:46
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Informatika? Mérnök informatikus, programozó informatikus?
2012. jan. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
lehet... jó 5let bár... az epilepsziát kihagytam :S mondjuk úgyis van még legalább 1 évem eldönteni :)
2012. jan. 4. 11:00
 7/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Az epilepszia nem zárja ki, hogy informatikus legyél, bár egyre inkább az az érzésem, hogy csak szórakozol velünk.
2012. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ettől féltem h azt hiszitek h szórakozok pedig nem... írásba adom...
2012. jan. 4. 12:02
 9/10 anonim válasza:

Szia!


Az egyik PhD-s gyakorlatvezetőmet tudnám példának hozni, ő mesélt nekünk róla, (és hát láttuk is rajta) hogy hasonló (dislexia) problémákkal küzd. Ha jól emlékszem, informatikai középiskolába járt, és mikor elhatározta, hogy orvosira szeretne menni, nem sokan hittek a sikerében. Kevés természettudományos előismerettel fél évet rátanult az érettségire, felvették az orvosira és most nagyon sikeres. Bármibe is fogsz, ha eléggé érdekel, ezek a hátrányok ne fogjanak vissza, menni fog! ;)

2012. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Nincs már egy éved eldönteni. Különösen figyelembe véve a korlátaidat, szerintem minél előbb döntened kellene, és célirányosan készülnöd arra a szakra, ahova menni szeretnél. Úgy értem, hogy nagyon alaposan tanulnod (esetleg emelt szinten is) azokat a tárgyakat, ami a választott szakod alapjait képezi.
2012. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!