Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kisfiam 6 honapos. Az apukájáv...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kisfiam 6 honapos. Az apukájával folyamatosan veszekedünk, volt hogy pofon lett a vége. Viszont a szüleim 300 kmre laknak és ök is nagyon nehéz helyzetben vannak anyagilag! Nem tudok hozzájuk menni. A havi jövedelmem 36000 Ft. Hová tudok fordulni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 13. 22:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja,a férjem iszik,sokat beszélgettünk már,de mindig ugyanaz lett a vége.ez már kibirhatatlan.Egy év alatt legalább öt évet öregedtem...
2008. dec. 13. 22:11
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
családsegítőhöz kéne bejelentkezned,ők rengeteget tudnak segíteni, pl. anyagiakban is!
2008. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Családsegitö?..Merthogy én azt hallottam hogy ilyen helyzetben nagyon nehezen segitenek...,,csak ha vér folyik,,meg ilyenek...
2008. dec. 13. 23:10
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem sokat tehetnek ők sem... Én már voltam náluk, én egyedül nevelem a kisfiamat a havi 43 ezer forint GYED-emből, és annyit tudtak mondani, hogy fél évente kérhetek 5000 forint rendkívüli segélyt (rendszerest nem, mert a GYES/GYED is rendszeres segély és egyszerre csak egyet vehet valaki igénybe). Ha a szüleim nem támogatnának nem tudom mi lenne, mert egy peták gyerektartást sem kapok egyenlőre, bár már járunk bíróságra, de mire ebből pénz lesz...


Figyelj, szerintem a szüleid akár mennyire szerény körülmények között élnek, mégis csak ők azok, akikre számíthatsz ha ilyen szorult helyzetben vagy. Ha nagyon nehezen jöttök ki a pénzetekből, akkor még mindig megteheted, hogy amikor a picid egy éves lesz, elmész dolgozni. Tudom, hogy ezt a legtöbb anya nem szívesen teszi, mert hát olyan kicsi még az a gyerek, olyan jó vele, figyelni, ahogy egyre többet tud, de ha egyszer meg kell élni valamitből... Az én kisfiam most egy éves, én se szívesen adnám bölcsibe még, de ha muszáj lenne, inkább az, mint hogy ne legyen mit ennünk. Egyébként érdekes, mert ha el tudnék úgy menni dolgozni, hogy csak négy órásba és nem bölcsibe kéne adni a fiamat, hanem ismerősnél, nagyinál, dédinél lenne, akkor azt simán megtenném most már. De ilyen lehetőségem nincs, egyrészt a volt munkahelyemen 4 órában olyan keveset keresnék, amiből még levegőt sem lehet venni, másrészt nincs olyan ismerősöm, aki otthon lenne, nagyi dolgozik (44 éves, fog is még egy darabig), dédi mondjuk fiatalos, de azért mégis már idős, nem akarom ezzel leterhelni állandó jelleggel, szóval ez nem fog menni. Ráadásul ha vissza mennék dolgozni, akkor le kéne mondanom a GYED-emet, és csak GYES-t kapnék, ezek mellé egy 4 órás fizetés, hát talán 1-2 ezerrel lenne több, mint amit most kapok.

Viszont neked szerintem mindenképp megoldás lehetne, mert úgy számolom, hogy te GYES-t kapsz, nem GYED-et. Szóval fél év múlva talán megpróbálhatnál egy 4-6 órás állást vállalni, akkor pénzt is keresnél, de nem is lennél olyan sokat távol, még ha bölcsiben is van a babád, de akkor sem olyan sokat, jóval többet lenne veled, mint ott. Egy fél évig meg, még ha szűkösen is, de csak meg tudnátok lenni ketten a szüleidnél. Tudom milyen, mi is laktunk a szüleimnél, nem ez volt minden vágyam, de kibírtuk, hogy kevés a hely és még mindent, ami ezzel jár.

De gondold meg, a szüleid tényleg azok, akikhez segítségért fordulhatsz, és az is tartsd szem előtt, hogy nem egy életre kell ez a segítség most, hanem csak átmenetileg, egy idő után úgyis talpra állsz.

Sok sikert!

2008. dec. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A kicsivel csaladok atmeneti otthonaba is bevesznek, nem tudom, hogy hova valosi vagy.

A Csaladsegito Szolgalathoz is menjel el, es mondd el a problemadat, nemcsak akkor segitenek amikor ver folyik. 36000 Ft-bol es pofonokkal, 6 honapos babaval szerintem eleg nyomos az indok, hogy segitsenek. Kinek, ha nem neked?

Munkat kellene keresned, gyerektartas, csaladi potlek, ez lenne a beveteled.

Gyamugy, onkormanyzat, menjel be, es kerdezd meg ott is.

2008. dec. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos elég nehéz volt rájönnöm, hogy a férjem nem fog megváltozni,egy két honapig szép minden ,de aztán kezdödik elöröl...Ragaszkodom hozzá és a pici is szeretei,de tudom,ez igy nem élet...Hétfön a védönövel és a családsegitövel kezedek.Fáj,mert szerelemböl mentem hozzá és a picim is szerelemgyerek,de néhány honapja nagyon elromlott minden...A pia,a munkatársak,az ugynevezett ,,barátok,,...ezeket tartom ezért a helyzetért felelösnek!
2008. dec. 13. 23:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg esetleg a parod nem akar majd fizetni gyerektartast, akkor az allam megelolegezi neked a gyerektartast. Ezt is kerdezd meg biztonsag kedveert, hogy hogyan mukodik. Mert az elso pillanattol kezdve azt is kerd, nehogy mar a kocsmaba hordja a penzt, te meg kuszkodsz a kicsiddel.
2008. dec. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

a fiad erdekeben is cselekedned kell, gondolj erre.

amugy csaladi potlekot nem kapsz? az meg 12 ezer forint.

atmenetileg mehetsz anyaotthonba is, és a szuleiddel is beszelhetsz, nemcsak penz ugyileg, de hatha tudnak valamit

kesobb rosszabb lesz

ha valtok, akkor fogsz kapni gyerektartast is, az is segiteni fog valamit

2008. dec. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

A baba 6 hónapos kora után elmehetsz dolgozni és akkor bölcsibe is felveszik a gyereket, főleg, hogy egyedülálló leszel. A babád a legfontosabb, az ő lelki békéje, jobb lesz neki is külön az apjától és napközben bölcsiben, este pedig egy nyugodt anyukával!

A szüeidhez is mehetsz, munka ott is van és ha esetleg valamelyikőjük nem dolgozik, akkor még bölcsibe sem kell adni a babát.

Ettől, lehet, hogy észhez tér a férjed és felhagy az ivással, ha ettől sem, akkor már nincs remény.

2008. dec. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A családi potlékkal együtt kapok 36-ot...A szüleim,tudom számithatok rájuk,mert egyszer már haza ,,szöktem,,a picivel,csak akkor sok igéretet kaptam éstb,de minden változatlan maradt.Hajnalban még vitáztunk egy sort aztán 3kor elmentem lefeküdni, de aludni nem tudtam.Ma már azzal állt elö,hogy ha én elnézném neki ezt a kis ivászatot,akkor nem lenne semmi baj,de nemtudom elnézni.Nekem most a legfontosabb hogy Marcika nyugodt környezetben cseperedjen!Tudom hogy nehéz lesz,de muszály eröt meritenem és belevágni.Már kikerestem néhány telszámot és holnap azzal kezdem a napomat hogy mindet felhivom!A szüleimet meg utoljára szeretném hagyni, tidom nem mondanának nemet,de nem akarok a nyakukra menni mig nem probáltam meg mást is.
2008. dec. 14. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!