Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi elött állok de...

Érettségi elött állok de egyetem elött el szeretnék végezni egy OKJ-s képzést. Az érettségin idén elért pontjaim felhasználhatom 2 év mulva is egyetemre valo jelentkezéshez amikor elvégeztem a képzést vagy ujra kell érettségiznem?

Figyelt kérdés

Illetve a felvételi az OKJ-s képzések tàjékoztatojàban azt irjàk, hogy a képzés elvégzésével 30 felvételi pontot nyerek. Ez minden 4 féléves képzésre igaz függetlenül attol, hogy milyen szakirànyu egyetemre jelentkeznék utàna?

Nagyon köszönöm elöre is vàlaszaitokat!


2012. jan. 4. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Az érettségid 20 év múlva is érvényes lesz, az más dolog, hogy kell e plusz érettségi a felvételihez. A plusz pont szakirányban érvényes, másra nem. Pl. kommunikációs OKJ nem tud plusz 30 pontot informatikusi kar felvételinél.
2012. jan. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%

Én ebben a bizonytalan gazdasági, meg mindennemű helyzetben inkább az egyetemre hajtanék az OKJ helyett mivel tapasztalat nélkül úgyse kapsz munkát akármilyen okj-d is van, ha kapsz is egy klp szar lesz pénzügyileg!


Az egyetemen meg ha jó vagy sokmindenhez közel kerülhetsz, pl ösztöndíjak, cserediák programok stb.

illetve nem felejted el az alapokat amik az első 2 évben kellenek leginkább, mellesleg 2 év alatt elég sokminden változhat oktatásügyileg manapság már.


Plusz és ami egyben a legfontosabb, egy diákmunkást sokkal jobban megfizetnek manapság már órabér szempontjából mint egy mezei pályakezdő állásvállalót.

2012. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

OKJ-s képzések tàjékoztatojàban azt irjàk, hogy


Jah, itt kezdődik a mellébeszélés...


Ne adj az igéretekre, az az érvényes amit az Oktatási hivatal ír a kiadványaiban!


Okj képzést bárki szervezhet, csak tanár kell hozzá meg egy Kft és legalább 10 jelentkező.

2012. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Szóval felesleges az OKJ-d, ha egyetemre mégy, mert úgysem fogsz dolgozni benne, hiszen egyetemre mégy, plusz tapasztalat nélkül OKJ val még egy gyakornoki programra sincs esélyed, viszont egyetemi tanulmányok mellett vagy éppen végzős egyetemistaként nagyon is!


De lényegében te döntöd el, hogy 400 forintos órabérért akarsz majd megszakadni az OKJ-ddal 12-14 órában heti 6 napon keresztül amely órabér 10 év múlva is max csak 500 forint lesz,

Vagy inkább 800 forintossal akarsz kezdeni a diplomáddal amely 1-2 év múlva már akár 2500 forint is lehet heti 5 napos munkahéttel 8 órával, és számos egyéb juttatással.

2012. jan. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értem miért kell leszólni az OKJ-t, vannak nagyon jó OKJ-k is, én azon végeztem és jól keresek vele.
2012. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat! Még gondolkozom erösen.

Elöttem szolo mit végeztél?

2012. jan. 4. 22:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Média és kommunikáció szakot, csak én el tudtam helyezkedni, mert a szakma alatt nem ültem a seggemen, hogy majd utána az ölembe fog hullani egy állás, hanem már tanulás mellett jártam gyakornokként dolgozni.
2012. jan. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!