Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért ilyen nagy az elvárás...

Miért ilyen nagy az elvárás egy gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Komolyan mondom, 9. osztályosokba verni a szerves kémiát. Egyetemen tanulnak ilyeneket. Különben is, bárkit megkérdezek az utcán hogy mi az a konstitúciós izoméria vagy hogy ki vezette be a kapuadót és a füstpénzt, 200 emberből 1 fogja tudni. Vagy hogy mi az a but-1,2-én... És ebből tanítanak vagy 20-at amit tudni kell jellemezni, meg dolgozatra 30 teleírt A4-es lapot tudni. Úgyis elfelejtem 1 év múlva. Lehet hogy az általános műveltség része, de azért ennyire nem kéne belemenni. Ezen nem akarnak a tisztelt parlamenti állatfajok változtatni, ha már úgyis feldúlják itt a """"rendet"""" ami volt? (És ez most nagyon idézőjeles rend.)
2012. jan. 4. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak neked tűnik nagynak. Választhattál volna más gimnáziumot is...

A kémiát meg nem értem, mert az nem kilencedikes tananyag amit leírtál.

2012. jan. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem fog tetszeni amit írok, de sebaj, te kérdezted. Nem kötelező gimnáziumba járni, lehet síma középsikolába, vagy szakmunkásképzőbe. Ott nem fogják ilyen részletesen leadni a kémiát. Történelemből meg úgyis meg kell tanulnod ilyeneket, ha le akarsz érettségizni. Ha nehéznek találod, válts középiskolát, menj el egy olyanba ahol alacsonyabbak az elvárások. Nem kell mindenkinek értelmiséginek lenni, szükség van kétkezi szakemberekre, akiknek marha mindegy hogy mi az a konstitúciós izoméria. (Megjegyzem esetenként még a fizetésük is jobb a gimnáziumban majd egyetemen tanultakénál).
2012. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
ez hol részletes ez az alap régen nem mesekönyvekből oktattak öccse
2012. jan. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is írták, el lehet menni szakmunkás képzőbe, ha nem tetszik. Akár még jobban is járhatsz vele, ha neked nem büdös a munka. Kérdésedre pedig az a válaszom, hogy ha nem tanítanák ilyen alaposan a kémiát, akkor én most nem járhatnék vegyészmérnöki szakra, ha nem tanítanák ilyen alaposan a bioszt, akkor az osztálytársaim nem járhatnának orvosira, ha nem tanítanák ilyen alaposan a matekot, meg a fizikát, akkor a többi osztálytársam nem járhatna építőmérnökire...Igazán nem értem a problémádat. Azért mennek az emberek gimnáziumba, hogy onnan továbbtanuljanak, és egyetemre menjenek. Azt pedig nagyon kevés 15 éves tudja biztosan megmondani, hogy milyen irányban is szeretne továbbtanulni, ezért kell mindent alaposan megtanulnia, megismernie, hogy utána dönteni tudjon, és az elsajátított tudását hasznosíthassa a későbbiekben.
2012. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye, nem ezt mondtam ugyanis így is 4,5 az átlagom, csak idegesít hogy ilyen hülyeségeket kérnek. Nem állítottam hogy nem értem (bár ez előfordul), csak egyszerűen hülyeségnek tartom ezt a sok hülyeséget. Főleg a kémiát, a törit nem is annyira, max csak szarul tanítják xD
2012. jan. 5. 19:27
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezt egyszerűen képtelen vagyok felfogni. Mi az, hogy hülyeségnek tartod a kémiát? Hogy jön ahhoz bármelyik 15 éves gyerek, hogy hülyeségnek tartson valamit, amit meg kell tanulnia? Azért jársz iskolába, hogy tanulj. Sokan mondhatnák, hogy hülyeségnek tartják a törit, mégis meg kell mindenkinek tanulnia, mert tanítják az iskolában. Kész, pont! Majd ha leérettségiztél, akkor eldöntheted nagy pofával, hogy mit tartasz hülyeségnek, és mit nem, és majd azt tanulsz, amihez kedved van. Komolyan az agyam eldobom, hogy milyen nagyképűek egyesek.
2012. jan. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hajrá.
2012. jan. 6. 11:00
 8/13 anonim válasza:

Attól függ, milyen szakra jársz.

Mi 12-ben, matek-infó szakon azzal foglalkozunk, hogy vércsoportokat keresztezünk, meg ehhez hasonló...

Mintha valami biosz szakra jelentkeztünk. Senki nem érettségizik biológiából, mégis ezzel foglalkozunk az érettségi tantárgyak helyett...

2012. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Zsákos_Frodó válasza:
Most nem azért, de ha te ezt a törit tartod soknak, akkor nem tudom mi a normális, mi ilyet már anno általánosban tanulunk...
2012. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hova jársz?
2012. jan. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!