Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz, hogy megemelik idén a...

Igaz, hogy megemelik idén a felvételi ponthatárokat a felsőoktatási intézményekben?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy ez azért van mert idén sokkal kevesebb embert vesznek fel államilag támogatott képzésekre, ez kormányrendelet, ha igen, akkor kb mekkora ponthatár emelésre lehet számítani? A helyzet az, hogy elvégeztem 4 félévet és kihagytam egy évet és most folytatnám és újra kell felvételiznem mert átraktak költségtérítésesre.

Ki mit tud a témáról, nagyon érdekelne, előre is köszönöm.


2012. jan. 5. 09:20
 1/1 anonim ***** válasza:
A ponthatarokat nem mestersegesen emelik! Mondok egy peldat: Nem tudom pontosan, mert en nem most felveteliztem,de kb 430 a ponthatar orvosira, tegyuk fel ennyi volt tavaly. Iden, ha az az x ember, mondjuk 90, mert ennyi ferohelyet biztositanak, 250 pontot er el,akkor ennyi lesz a ponthatar. Tehat, ha a legjobb 90 a mondjuk 800 jelentkezobol ennyit er el,akkor kesz,ennyi lesz. Ilyen keves ponthatar sosincs orvosira, csak azert mondtam ilyen drasztikus kulonbseget,hogy jobban erzekeltessem, mert nem lehetetlen! Minden a jelentkezok pontszamatol fugg. Iden ezt a 90 helyet lecsokkentik kb 80-ra tehat most mar csak a legjobb 80 ember eredmenyet fogjak nezni es logikus,hogy ezaltal a ponthatar lenyegesen novekedni fog, persze nem kotelezoen,de a logika ezt diktalja. Osszesszegezve: Ha figyelembe vesszuk,hogy eleve 10 pont elteres lep iden eletbe, mert most mar csak 2 emelttel lehet max pontot szerezni,es figyelembe vesszuk azt is, hogy meg a hianyszakokon is csokkentik a felvehetok letszamat, akkor igen, nagy valoszinusege van,hogy eroteljesen emelkedni fognak a ponthatarok.
2012. jan. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!