Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most mihez kezdjek az életemme...

Most mihez kezdjek az életemmel? Tanuljak tovább vagy menjek el dolgozni?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem, de nem volt annyi pontom hogy felvegyenek gazdálkodási és menedzsmentre, csak felsőfokú szakképzésre (kereskedelmi szakmenedzserre) kerültem be. Az volt a tervem hogy elvégzem ezt a szakot, kapok rá plusz pontot és csinálok egy nyelvvizsgát amiért szintén kapok plusz pontot és így bekerülök gazdálkodási és menedzsment állami támogatottra. Az is fenn állt ha még sem jutnék be véletlenül államira akkor költségtérítésesre jelentkezem, elmegyek dolgozni nyári szünetben és évközben, összegyűjtöm a tandíj árát. Most viszont az új törvény szerint magasabbak lesznek a ponthatárok, ami alapján szinte kizárt hogy felvegyenek államira, és ahogy olvastam költségtérítésesen pedig a tandíj a duplájára nő, amit már nem tudnék kifizetni nyári és évközi diákmunkákból, a szüleim sem tudnak segíteni mert már csak apukámnak van munkahelye. Szerintetek feladjam az álmomat, mi szerint gazdálkodási és menedzsmentre jelentkezem majd jövőre, vagy ne, mennyire fontos a diploma? KB. mennyi idő alatt találhatok majd munkát a kereskedelmi szakmenedzser FSZ képzéssel ha még csinálok mellé egy nyelvvizsgát németből?
2012. jan. 5. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon nehezen találnál munkát, és ezt nem bunkóságból mondom...

Ha lenne egy kézzelfogható szakmád, azzal könnyebb lenne.

Viszont ha találsz is valamit most, mondjuk valami irodait vagy valami mást, tuti olyan lesz, amivel nem lehet feljebb jutni, szóval egy idő után meg fogod unni, vagy ne adj isten kirúgnak, és még nehezebb lesz új állást találni...

Szóval szerintem hagyd a fősulit, ha nem vesznek fel államira és csinálj valami más szakmát, akár másik OKJ-t, mert hogy őszinte legyek, szerintem GM szakért nem éri meg több százezret kiadni félévenként, mert nem biztos, hogy találsz vele munkát.

Ha van más is, ami érdekel, akkor válassz mást, próbálj olyat keresni, ahol kevesen végeznek.

2012. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy egy másik OKJ-ért már fizetni kéne, mert csaj az első szakma van ingyen ha nem főiskolában tanulom. Esetleg jelentkezhetnék még arra az egyetemre ahol most ezt a felsőfokú szakképzést tanulom másik karra,egy másik felsőfokú szakképzésre. Az jó ötlet lenne? Úgy lenne két különböző szakmám. Még az egészségügy érdekel a gazdákodási szakokon kívül. Szívesen lennék csecsemőgondozó, vagy óvónő, de mindkettő alapszak és lehet ezeknél is jóval több lesz a ponthatár mint eddig. Felsőfokú szakképzésnél ami érdekel az az ifjúságsegítő, de nem tudom érdemes lenne-e elvégezni.
2012. jan. 5. 16:40
 3/12 A kérdező kommentje:
Vagy ne teljesen különböző szakmát tanuljak hanem a kereskedelmi szakmenedzserhez hasonló gazdasági OKJ-s szakot?
2012. jan. 5. 16:40
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet felvételizni? Régen úgy volt, hogy lehetett azt választani, hogy hozott pontok helyett csak a felvételi vizsga számítson. Ha erre van lehetőség, akkor készülj a felvételire és simán tudsz írni egy tökéletes felvételit.


"KB. mennyi idő alatt találhatok majd munkát a kereskedelmi szakmenedzser FSZ képzéssel ha még csinálok mellé egy nyelvvizsgát németből?"


Ez elég nehéz ügy lesz, mert a számodra nyitott állásokért valószínűleg diplomások is tülekednek.

2012. jan. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos már nem lehet ilyet csinálni, a tanulmányi és/vagy az érettségi pontokat lehet beszámítani.

Most kezdek lemondani arról hogy gazdálkodási és menedzsmentre megyek,igazából a legjobban az ilyan gazdasági szakok érdekelnek. Arra gondoltam hogy csinálok még egy FSZ képzést az egyetemen, ez szintén 2 éves lenne. De szerintetek a másik FSZ képzés is gazdálkodási szakirányú legyen vagy valami más, pl. egészségügy?

2012. jan. 5. 18:22
 6/12 anonim válasza:

Ezek az OKJ-s képzések nagyjából egy kalap alá mennek. Egy pénzügyi szakügyintézőt, banki szakügyintézőt és társait kb ugyanazokra a munkakörökre veszik fel.

Ez alapján szerintem más területen csináld, több lábon tudsz állni.

Amúgy én is gazd.men-re akartam menni, ugyanúgy FSZ-en vagyok, hogy legyen meg a pontom...

Én valószínűleg kihúzok külföldre, kormányváltáskor meg visszajövök, hátha helyrerakják a felsőoktatást. De most tele vagyok dühvel, lehet pár hét múlva máshogy gondolom:)

2012. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én is azért örültem hogy felvettek gazdasági irányú FSZ-re mert ez az irány érdekel,azt hittem akkor hogy majd 2 év múlva ha ezt befejezem plusz pontot ér,krediteket átvihetek gazdálkodási menedzsmentre és így fel fognak venni. Ráadásul ha 2013-ban jelentkeznék gazdálkodási és menedzsmentre akkor lehet hogy emelt szintű érettségi is kellene már hozzá, ami nekem nincs. Sajnos ez a kormány tönkreteszi az oktatási rendszert, és ha kormányváltás is lesz időbe telne mire az új kormány visszaállítaná amit a fidesz most tönkretesz. Én is erősen gondolkozok azon hogy inkább megcsinálom a német nyelvvizsgámat aztán elmegyek az országból mert itt semmi értelme maradni:/


Ha csinálnék egy másik FSZ képzést (azért ezt szeretnék más OKJ helyett mert mire azt elkezdeném elmúlok 20 éves és családit nem kapnék, sőt semmilyen támogatást, de az egyetemtől legalább pár ezer ft szociális támogatást és lakhatási támogatást kapok) akkor melyik az a szak amit érdemes lenne elvégezni?

2012. jan. 6. 01:06
 8/12 anonim válasza:

Durva, hogy mennyire egy cipőben járunk:) Ugyanúgy gondolkodtam ahogy te, FSZ, +pont, kreditek, gazd.men., nincs emelt érettségi..

Visszatérve a kérdésre, ebben sajnos nem tudok neked segíteni, ezt neked kell érezned. Viszont ha érdekel az egészségügy, és külföldi melótól sem idegenkedsz, akkor érdemes lenne ott keresned valamit. A legtöbb külföldi álláshirdetés vagy egészségügyi vagy vendéglátói.

2012. jan. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Külföldre csak azért nem szívesen mennék mert nincs kint ismerősöm és az összes rokonom,ismerősöm itt él. Már csak abban reménykedem hogy nem emelik duplájára a költségtérítést és még is mehetek gazdálkodási és menedzsmentre..de írták itt hogy arra sem érdemes menni. Néztem tegnap titkárnői álláshirdetéseket itthon, találtam kb. 15-öt de abból 10-hez felsőfokú végzettség kellett, szóval még is jó lenne azt valahogy elvégezni.

Ha lenne diplomám azt külföldön is diplomának nézik vagy ott nem számít semmit a hazai diploma?

2012. jan. 6. 14:52
 10/12 anonim válasza:
Ha megfelelő nyelvtudással párosul akkor számít.
2012. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!