Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti megpróbáltok azért bejutni?...

Ti megpróbáltok azért bejutni? (állami ösztöndíjas jogász & közgazdaság)

Figyelt kérdés
Vagy teljesen esélytelen?
2012. jan. 6. 01:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly felvételiztem, de megmondom őszintén hogy ha nem lenne kb. 40-50 ponttal több pontom, mint a tavalyi ponthatár akkor nem próbálnám meg. Egy az hogy 6000 forint a felvételi eljárás díja, ami azért nem kevés ahhoz hogy a végén ne jussak be sehova és csak az ablakon kidobjak ennyi pénzt.

Ha úgy érzed bejutnál és van valamilyen többletpontod, jó lesz az érettségid akkor próbáld meg,nagyon veszíteni valód nincs "csak" 6000 forint.

2012. jan. 6. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem vesztesz vele sokat, ha beírod azt is... de ha nem lesz kb 480-490 a pontod, akkor nem hinném, hogy van rá esély.
2012. jan. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Most fogok érettségizni, emelt magyart és történelmet akarok tenni, mert ugye az tantárgyanként 50 pluszpont.

Így is ilyen 97-99% körülire kéne mindkettőt megírnom, ami annyira esetleges, főleg a magyarnál az esszé miatt. :|

2012. jan. 6. 01:44
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Ha csinálsz két emeltet akkor mindenképp próbálj meg bekerülni, még ha nem is sikerül legalább elmondhatod hogy megpróbáltad. Milyen tanuló vagy? Ha kicsit el is rontod a magyart akkor is a többi talán jól sikerül, de az esszé nem nehéz szerintem:) Arra figyelj hogy az emeltre csak akkor kapsz plusz pontot ha elérsz egy bizonyos %-ot! Esetleg más szak nem érdekel? 3 helyre lehet jelentkezni 6000 forintért, legalább is tavaly még így volt, szerintem első két helyen jelöld meg a jogászt és közgazdászt aztán válassz még egy ahova nagyobb esélyed van bejutni!
2012. jan. 6. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

9000 forint a felvételi eljárás alapdíja.

Persze, meg kell próbálni, bár elég esélyes, hogy erre a pár helyre most már a maximális 500 pont fog kelleni, sőt mivel irreálisan levitték a keretszámot, végül szerintem több embert kell majd felvenni, mert többnek lesz 500 pontja, és nem tudnak más alapján szelektálni.

Az előző válaszolónak mondom, hogy igazából tök mindegy, hány százaléktól adják meg a pluszpontot emeltre, mert úgyis 100, de jobb esetben is 100-hoz közeli százalék fog kelleni a bejutáshoz.

2012. jan. 6. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én meg fofom próbálni, mert kénytelen vagyok. Már évekkel ezelőtt elhatároztam, hogy mi akarok lenni, és most már nem fofm megváltoztatni.
2012. jan. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Na, akkor szoros verseny lesz... :D
2012. jan. 6. 16:35
 8/12 anonim ***** válasza:
31%

Én nem nem probálom meg. Lassan 4 éve erre készültem, megsz*pattak nem kicsit. Sajnos nem vagyok elég dacos, hogy azt mondjam hogy "csak azért is GTK". Ráadásul még ha el is végzed nem biztos hogy lesz munkád, meg lehet inkább felvesz az adott vállalat egy OKJ-ssal rendelkező embert, mert azt meg tudja fizetni.

Én azt mondom, hogy természettudományra menj, én abban látom a jövőt ezek után.

Jó döntést! :D

2012. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Engem csak a jog érdekel. :/ Relatíve jó tanuló vagyok, de hogy 100 helyből meg tudok-e szerezni egyet, az már egészen más kérdés. Mindenesetre mostantól májusig egy perc szabadidőm nem lesz. Ha nem vesznek föl, akkor meg ráérek gondolkozni, hogy mi is legyen az életemmel.
2012. jan. 6. 18:29
 10/12 anonim válasza:
100%

Szia kedves kérdező!

Én is jogásznak készülök, nekem még van két és fél évem.

Az biztos, hogy küzdeni fogok, mert nem fogja tönkretenni a boldogságom, az életem Hoffman Rózsika.. Másrészről meg ha ilyen kevés embert vesznek fel, biztosítva lesz a szakma megbecsültsége.

Szerintem 1-2 éven belül emelni fogják a számokat.

2012. jan. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!