Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki a tegnapi...

Van itt olyan, aki a tegnapi hirek miatt (roghozkotes) mar biztos, hogy nem itthon kezdi a tanulmanyait?

Figyelt kérdés
Itt nem csak a gazdasagi es jogi kepzesekre gondolok,mert bar nem lehet nekik kellemes, hogy ennyire csokkentettek a helyeket, en ebbol a szempontbol egy sokkal "jobb" helyzetben vagyok. Alig csokkentettek a felvehetok letszamat a szakon, amit kineztem magamnak,de en nem merem bevallalni a roghozkotest. Mi tevok lesztek? Ki melyik orszagba megy tanulni? Mar ha adott az ilyen lehetoseg.
2012. jan. 6. 11:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

bármelyik országba mész, ott viszont fizeni kell, ott az a röghöz kötés.Hiszen kaphatsz a tanulmányaidra hitelt, de az egyetem elvégzése után be kell jelentened hol dolgozolés a fizetésed bizonyos százalékát vonják. Mindenképp.

Itthon ha itt maradsz akkor nem kell fizetned

2012. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nekem mar meglenne hova mennek,es nem kell fizetni,ugyhogy nem ez a gond,de nem is ez a kerdes. A szuleim pedig tamogatnak a tanulmanyaim alatt.
2012. jan. 6. 11:24
 3/18 anonim ***** válasza:
Drasztikusan csökkentették a jogászképzés állami létszámát? :) Én Pécsett voltam jogász, a beiratkozáskor a dékáni beszéd arról szólt, hogy 1300 ember kezdi meg a jogi tanulmányait most Pécsett és ebből 11 (tizenegy) fő az államilag támogatott...
2012. jan. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Mi lenne,ha a kerdesre valaszolnatok? Utolso: Te meg a regi rendszerben jarhattal egyetemre,mert ma mar 11 fovel max regesz kepzes indul.
2012. jan. 6. 11:50
 5/18 A kérdező kommentje:
Vagyis indult,bocsnat, meg allamin is. Mostantol mar ujra igaz lesz.
2012. jan. 6. 11:50
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ilyen helyzetben, mert már egyetemre járok (orvosi). Ha most állnék döntés előtt, akkor kihagynék egy évet, megtanulnék normálisan németül és szépen kimennék Bécsbe az orvosira. Ha jól tudom, ott ingyenes. De ha ott nem, akkor keresnék olyan helyet, ahol az.

Itt nem tudnám kifizetni a képzést, a röghözkötést viszont nem valószínű, hogy bevállalnám.

Bár ilyen hallgatói szerződést nem láttam még, nem tudom mi szerepel benne pontosan, de gondolom az még véletlenül sem, hogy egészen biztosan lesz munkám és nem rögzítik benne azt sem szerintem, hogy mennyi lesz a fizetés.

Az meg, hogy aláírok vmit, aztán azt tesznek velem, amit akarnak...hát kössz nem.

2012. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
En is orvosira igyekszem. A becsi orvosirol rengeteg infot osszeszedtem,szemelyesen mentunk oda el, de ott is hatalmas letszamleepitest terveznek,de ott csak a kulfoldieket szorongatjak,es megtehetik,mert a sok nemet miatt engedelyt kaptak erre. Szoval en is masban gondolkodom,de ahova most megyek ott meg a megelhetes horribilis,de azt hiszem inkabb azt vallaljuk be a szuleimmel,es igy kb kijon az itteni orvosi ara,de hat ez van,legalabb a kepzes szinvonalasabb lesz.
2012. jan. 6. 12:29
 8/18 anonim ***** válasza:
És hova mész ha megkérdezhetem?:)
2012. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

"legalabb a kepzes szinvonalasabb lesz."


Na ezt viszont, mint Magyarországon tanuló medikus kikérem magamnak. Nem véletlenül fogadják el a magyar orvosi diplomát szinte mindenhol. Nem kellene leszóni egy olyan képzést, amiről még fogalmad sincs.

2012. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ha megelozi sokkal a vilagranglistan,akkor nyilvan szinvonalasabb. Viszont most az mind1,hogy en mihez kezdek az eletemmel,a kerdes nem az volt,hogy tanacsot adjatok.
2012. jan. 6. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!