Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek, hogy a...

Mi a véleményetek, hogy a tavalyi 4900 helyett 250 diákot vesznek fel államira gazdasági képzéseken? Tisztában vannak vele a vezetők, hogy már 2 éve készülök erre a pályára és hogy (rajtam kívül) mennyi ember álmát tiporják szét?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jan. 6. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem meg bőven elég van belőlük ebben az országban, ennél csak a jogászokra vonatkozó résznek örülök jobban. Támogassák azokat, akikre valóban szükség van a munkaerőpiacon, ne a diplomás munkanélküliek képzését. különben meg, ha elég jó vagy, nem kell aggódnod a képzésed miatt, lehetsz te is abban a 250-ben.
2012. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bar en is rosszul jartam,de en foleg a roghozkotes miatt, igyis azt kell mondanom: Sajnos senkit nem erdekel se a te,se a masok alma. A kormanyt meg aztan vegkepp nem. Ezt nem bantasnak szantam, csak en mar kicsit idosebb vagyok, tobb elepttapasztalattal, felteve,ha te most fogsz erettsegizni, es kesobb majd belatod,hogy igazam volt. Sok mindent nem lehet tenni, ha igazan kozgazdasz akarsz lenni, akkor ha nem vesznek fel elsore,akkor probalkozol masodjara vagy harmadjara is, felteve,ha vallalod,hogy ide kotnek.
2012. jan. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
te mennyire hülye vagy.
2012. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy nem most felvételizek. Bár én olyan szakra járok, ahol nem csökkentették, hanem növelték a keretszámot, de ez a röghözkötés...no comment.


Persze vmilyen szinten érthető, hogy ha nincs szükség annyi közgazdászra, akkor ne képezzenek annyit. Hiszen hiába végez egy csomó, ha utána a 90%-uk nem kap munkát. Akkor felesleges őket kiképezni. Mondhatni idő és pénzpazarlás.

Persze ez engem sem vigasztalna a te helyzetedben.


De szerintem nem is ez a legrosszabb. Nekem a röghözkötés miatt áll fel a hátamon a szőr. Az addig oké, hogy írd alá, és ha nem tudod időben befejezni, vagy lelépsz, akkor fizesd vissza, de:

Vajon azt is garantálják a szerződésben, hogy 100%, hogy kapsz munkát? Mert szerintem nem....


Egyébként nem tudsz mást tenni, csak tanulni, és reménykedni, hogy bejutsz. Emiatt szerintem rengetegen már be sem fogják adni a jelentkezést, így a végén lehet nem is lesz annyira drasztikus pontszám emelkedés:D

2012. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
46%
Talán el lehetne kezdeni tanulni. Az érettségi színvonala még mindig nevetséges. Egy jó intelligenciájú embernek nem okozhat gondot két 90%+ emelt szintű érettségi, amikkel simán bent van mindenhol. Van még bőven idő felkészülni csak segg kérdése.
2012. jan. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Viszont egy valamit én is nevetségesnek tartok. A létszámcsökkentés oké. Na de milyen arányok születek? Nevetségesnek tartom ,hogy több állami helyet kapott a művészet mint a jogászok és a közgazdászok együtt véve.
2012. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem akarják, hogy sok ember értsen a közgazdasághoz;) Ha senki nem ért hozzá, könnyebben b.sszák át a népet.

Nem vagyok híve az összeesküvés elméleteknek, de kezdem azt hinni, hogy ez tényleg így van.

2012. jan. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A művészetesen egyébként én is besírtam:D Nem sok mindennek növelték a keretszámát, de a művésetekét igen:D

Nagyon gázos.

2012. jan. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!