Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-Vegyészmérnökire kb...

BME-Vegyészmérnökire kb mennyire lesz a ponthatár?

Figyelt kérdés
Tavaly 419 volt, de most 500-as rendszer lesz, és növelték a természettudományos hallgatók számát is.
2012. jan. 6. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megtippelni. Plusz mínusz 15-tel talán, de mivel szigorítottak a felvehető létszámon még nehezebb és plusz mínusz 15 pont rengeteg kilengés pontoknál.
2012. jan. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Baromira örülök, ezeknek a változtatásoknak, jó lenne valami konkrétat tudni, de hát tiszta lutri lesz ez most idén. +15 az baromi sok. : / Köszi szépen. :D
2012. jan. 6. 23:44
 3/8 A kérdező kommentje:
Ide amúgy jó matekosnak kell lenni ?
2012. jan. 7. 00:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Én középszintű matek tudással jöttem ide és semmi problémám nem volt vele, bár nyilván ha emelttel jössz, könnyebb.
2012. jan. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Emelttel mennék, viszont a kémiát bioszt 2 éve nem tanulok, szóval azt majd a nyáron. :D
2012. jan. 7. 00:46
 6/8 anonim ***** válasza:
a bioszt hagyd, az nem kell ide :)
2012. jan. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem növelték a természettudományos hallgatók számát, teljesen ingyen kevesebben tanulhatnak, mint eddig, a teljes+részösztöndíjas hallgatók EGYÜTT lesznek többen, de ugye a részösztöndíjas még mindig fizetős...

Amúgy a vegyészMÉRNÖKI az műszaki képzési terület, a sima vegyész (pl. ELTE) a természettudományos, de tulajdonképpen mindegy, mert a műszakira is ugyanaz igaz, amit fentebb írtam.


Tavalyelőtt, amikor én kerültem be, akkor 418 volt a ponthatár, viszont az azelőtti években 400 körül és az alatt, szóval ez elég látványosan nőtt, a BME egyik legmagasabb ponthatárú szaka lett a vegyészmérnöki (ha összehasonlítod a villamosmérnökivel vagy a közlekedésmérnökivel, ahol ilyen 370 meg 320 körül megy a ponthatár, elég magasnak számít).

AZ 500 pontos rendszer miatt szerintem simán nőhet a határ, de ugye a legfőbb befolyásoló tényező a felvételizők száma lesz. Én úgy gondolom, az is nőni fog, mert most sokan "menekülnek" a TTK és műszaki területre, mert ide legalább van esély bekerülni. De még mindig sok mindentől függ, szóval nem mernék semmit jósolni.

2012. jan. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Annyira nem tudom mi legyen. :(
2012. jan. 7. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!