Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen szakma...

Degarago kérdése:

Szerintetek milyen szakma kellene a kezembe, ami jól fizet és egy 4,4,1-es átlaggal felvesznek?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel ez hisz most ott állok hogy 7.Félév igaz korai de engem már érdekelne hisz 1év és döntenem kell. Szeretek futni, sportolni. Kiemelkedő a futásom rövidtávon verhetetlen vagy.Szeretek az olyan szakmát amit a puszta kezemmel csinálom meg néhány szerszámmal, példának: Kőműves, Asztalos, Ács, Festő stb. (Régen nagyon szerettem orvoslás bűbájait) Manapság is megfordul a fejemben hogy mi lenne, ha orvos lennék? Szerintetek felvesznek? (lehetőleg normális válaszokat, köszi!)
2012. jan. 6. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kérdező, az orvoslás az TUDOMÁNY, a természetgyógyászat, na az a BŰBÁJ. Egyébként ha orvos akarsz lenni, akkor én mindenképpen egy erős reál gimnáziumot ajánlok, ahol jó az angol nyelv oktatása is.
2012. jan. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy tudomány, de én ezt egy furcsa jelzőnek illettem és köszönöm a választ:) szerinted ezzel az átlaggal esélyem van? Angolt 7éve tanulok, egész jó a tudásom, azzal nincs baj, de én soha nem tanultam más nyelvet az Angolt, Magyar leszámítva és nekem sokat mondták ha egy erős suliba megyek 2 vizsga kell. Angol, meg ( Német, Franci, vagy Olasz) ezek közül választhatok az Angol mellett, nem tudom ez igaz lenne?
2012. jan. 7. 00:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Orvosira kb legjobbak között kell lenned. Elég jónak érzed magad ehhez?
2012. jan. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Jó kérdés.. Elég jónak érzem magam ahhoz főleg, hogy szeretek segíteni az embereken, ami manapság már nem nagyon népszerű és én komolyan is gondolom... Elég jónak érzem magam! És ha ez nem lesz elég akkor majd még ráhúzom ezt az évet!
2012. jan. 7. 01:44
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy orvosira a "szeretek segíteni, az embereknek" édes kevés.
2012. jan. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát orvosnak tényleg csak a legjobbak legjobbjai valók, kitűnő tanulók. Valami jó erős gimibe kellene ahhoz menned, ahol nagyon rá kellene feküdnöd a biológiára, kémiára meg azért fizikára is. Majd bioszból és kémiából/fizikából kell érettségizned, ezekből valamelyikből emelt szinten érettségizni, természetesen 90% fölötti eredményből + még valamelyikből középszintén 90% fölött + nyelvvizsga (lehetőleg felsőfokú), és akkor talán van esélyed bekerülni. Azután meg szépen megszakadsz az egyetemen, tanulhatsz éjjel-nappal, több ezer oldalakat egy-egy vizsgára. Szóval nem könnyű dió, csak akkor vágj bele, ha tényleg komolyan gondolod, és úgy érzed, bármit megtennél érte, mert ez az álmod.
2012. jan. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Kedves előző, azért ne keverjük a mítoszt a valósággal. Én most vagyok harmadéves medikus, eddig viszonylag könnyen vettem az akadályokat, egyetlen pótvizsgám volt, eddig, ami nálunk igen jónak számít.

Én soha a büdös életben nem voltam kitűnő tanuló. Általánosban általában mindig volt egy-két négyesem, gimnáziumban a legjobb átlagom 3,9 volt, habár az is igaz, hogy én kéttannyelvű gimibe jártam, és számos tárgyam angolul ment. A két nyelvvizsga nem árt, de a második nyelv sokat nem is használ. Angolból a felsőfok szerintem mindenképpen legyen meg még a gimiben, aztán ha van kedved második nyelvet tanulni, akkor ráfekszel, de az orvosin az angolon, a magyaron, és a latinon kívül más nyelv nem létezik. Latint nem érdemes gimiben tanulni.

Ami az érettségit és a gimnáziumi tanulást illeti, biosz EMELT, kémia esetében sem árt az emelt, továbbá azért fizikából se legyél rossz, mert az is kell orvosira, de nem olyan mértékben, mint a biosz és a kémia. Nekem fizikából még nem kellett érettségiznem, nem tudom, hogy mire te oda kerülsz mi lesz. Nyelvre és matekra még érdemes tanulni, mert ezek még hasznosak orvosin, az összes többi tárgyat pedig le lehet sz@rni, ha érdekel akkor tanuld, ha nem, akkor nem, csak a kettes legyen meg. Amíg megmarad ez a pontduplázós rendszer, és remélem megmarad, addig szerintem ez a nyerő idő és energiatakarékos technika gimiben. Nagyon fontos, hogy már a gimiben érdemes megtanulni szelektálni, orvosin, ha magolsz elvérzel, vagy jobb esetben nem lesz életed. Ha rájössz, hogy mi a fontos, és mi nem, akkor viszont viszonylag fájdalommentesen lehet venni az akadályokat.

Ami az éjjel-nappal történő tanulást illeti, ez egy urban legend :-D Egy orvostanhallgató ugyanúgy jár bulizni szórakozni, mint bárki más, csak mi évközben is kinyitjuk a könyveket, és nem vagyunk konstans részegek ellenben némelyik másik egyetemi karral, ezért előszeretettel mondják azt ránk, hogy nincs életünk.

Ami a tananyagot, és a tankönyveket illeti, az van amikor tényleg 1000 oldal, aminek a fele általában csak a szakorvosoknak kell, a maradékban pedig sok a rizsa. Szóval az anyag olyan 200-300 oldalban meg szokott állni, de azt baromira kell tudni. Általában kiolgozott jegyzetekből szoktunk tanulni, és a könyvet csak mellé olvassuk.

A vizsgaidőszak az viszont tényleg szívás. Két hónap nonstop tanulás, jó esetben napi minimum 8 óra.

2012. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Szóval az anyag olyan 200-300 oldalban meg szokott állni, de azt baromira kell tudni."


Félreértések elkerülése végett, ez egy tantárgy.

2012. jan. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sok segítséget kaptam, szerintem meghúzom és megpróbálom az orvosit, most így hogy sokat kell tanulni megrémültem, de hát na ez van.
2012. jan. 7. 16:21
 10/10 anonim válasza:
nekem 8. év végén volt ennyi az átlagom és most vagy 10es és most bukok matekból szval kösd fel a gatyát.
2012. jan. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!