Psichologus akarok lenni milyen középiskolát fejezzek be előbb?

Figyelt kérdés

Idén fejezem az általánost és nem tudom ilyen középiskola lenne jó.Azt tudom hogy ha pszihológus akarok lenni akkor kell hozzá egyetem is,de nem tudom hogy milyen középiskola lenne jó alap.Jelenleg félévre 5ös lettem(állatalában az évvégim is 4es 5ös) ugyhogy szerintem bárhova felvesznek.A gimnázium nem jöhet szóba mert az az egyetlen dolog ahova anyám nem enged mert az egyik rokonom ott rontotta el az életét.Vajdasági vagyok.


Kösz a válaszokat előre is.


2012. jan. 7. 09:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Rendkívül fontos, hogy előbb végezd el, mint befejeznéd. :)
2012. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, előbb mindenképpen el kell kezdeni. De GIMNÁZIUMOT!! Az, hogy valaki ott rontotta el az életét nem jelent semmit. Hogy rontotta el?
2012. jan. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

már bocsi de anyukádnak alaptalan előítéletei vannak, és egy kicsit butus is lehet.

Ha egyetemre akarsz menni Magyarországon, akkor a gimnázium a legjobb választás, mert az arra lett kitalálva, hogy felkészítsen az egyetemre.


Bár lehet hogy igaza van anyukádnak. Ugyanis nagyon úgy néz ki, hogy nemsokára az egyetemi képzés fizetős lesz, és ha nem tudtok évente 500-600 ezer forintot kifizetni rá, akkor ott maradsz szakma nélkül. A gimnázium nem ad szakmát.

2012. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyébként bármilyen középiskola jó, ami érettségit is add.

És az érettségin majd néhány tárgyból emelet szintű vizsgát kell tenned. (Minden szak előírja, hogy milyen tárgyakból kér emelt szintű vizsgát.)

2012. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Válaszolók, azt vegyétek figyelembe, hogy vajdasági! Nem ugyanaz a rendszer. Én ugyan magyarországi vagyok, de van onnan ismerősöm, és ő is mondta, hogy ott nem úgy van, mint nálunk, a gimnáziumok a gyengébbek.


Sajnos én sem tudok neked segíteni, mert ennél többet nem tudok. Hol akarnál egyetemre járni, ott, vagy Magyarországon? Ha itt,esetleg ha a határ közelében laksz, átjárhatnál egy magyarországi gimibe, ha meg lehet oldani (volt vajdasági osztálytársam, nem tudom, ő hogy csinálta). De akárhonnan be lehet kerülni, ha jól tanulsz, van felvidéki csoporttársam, aki egy ottani gazdasági szakközépből jött pszichóra.

2012. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!