Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnökök vagy annak...

Villamosmérnökök vagy annak tanulók! Mit gondoltok lehetséges elvégezni a szakot levelezőn?

Figyelt kérdés

BME-re szerettem volna jelentkezni, de úgy láttam ott nincs levelezőn villamosmérnöki képzés, ezért az Óbudai Egyetem lenne a másik célpont.

Jelenleg másod éves építőmérnök hallgató vagyok és ugyan szorgalmi időszakban így sem unatkozom, elég jól megy a suli és érzek magamban annyi energiát, hogy "felvegyek" mellé még egy szakot (még ha ez átlag romlást is eredményez). Szerintetek így, illetve levelezőn van némi realitása ennek az elképzelésnek vagy felejtsem el?



2012. jan. 8. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:

szerintem jobban jársz, ha olyan szakot veszel fel mellé, ami jobban kapcsolódik az építőhöz. (sok tárgyat el tudsz fogadtatni stb)

de ha mindenképp a villamosmérnök, akkor próbáld meg szerintem nyugodtan, ha jól megy a suli, akkor nem lesz vele gáz.

2012. jan. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pont azért szeretném ezt a szakot, mert ugyan teljesen elüt, ez is érdekel és jó lenne "több lábon állni".

Építőhöz ötletem sincs mi állna közel (építész kizárva).

2012. jan. 8. 01:09
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, volt már rá példa, de nem jellemző. :D

Szerintem kicsit túlvállalnád magad. Bár a matekot akredotáltathatod, meg esetleg az egyik fizikát (mechanika), mást nem nagyon. Egyik sem tartozik a könnyebbik szakok közé. A villamossal egymagában én is jól elboldogulok. De ha kettőt kéne csinálnom, meg is halnék.

Majd, ha szakosodtál és csak szakirányos tárgyaid lesznek (kicsit megritkul az órarend, több tárgynál sokat építhetsz az alapokra), akkor érdemes elkezdeni egy másoddiplomát, ha mindenképp akarsz.

2012. jan. 8. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!