Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány félévet támogat az...

Hány félévet támogat az állam, illetve nekem van még?

Figyelt kérdés
Másfél évet jártam egy középiskolában felsőfokú okj-re,de azt nem fejeztem be,aztán a 7féléves bsc-met 8 alatt végeztem el. Szeretnék mesterképzésre menni,de van még államilag támogatott félévem?
2012. jan. 8. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:
12-t támogat az állam, ha jól tudom. A középiskolai okj nem számít bele, mert nem felsőoktatásban csináltad. Ha a BSc-det államilag finanszírozott képzésen szerezted, akkor 12-8=4 féléved maradt.
2012. jan. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De most valahol azt olvastam, hogy ha felsőfokú az okj, akkor az is beleszámít:( Csak azt nem tudom, hogy akkor mesterre már nincs esélyem államin?

Ezt is találtam:"Az alapszabály az, hogy az „ingyenes időszak” legfeljebb két félévvel lehet hosszabb, mint a képzés ideje, vagyis egy hat féléves alapképzés esetén legfeljebb négy, egy négy féléves mesterképzés esetén maximum három évig járhatsz egyetemre, legalábbis államilag finanszírozott formában."

2012. jan. 8. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
A felsőfokú nem akkor számít csak bele, hogyha az egyetemen csináltad az FSZ-t?
2012. jan. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát ezt szeretném tudni:)
2012. jan. 10. 18:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt írtad: "Másfél évet jártam egy középiskolában felsőfokú okj-re" KÖZÉPISKOLÁBAN jártál rá, éppen ezért NEM SZÁMÍT BELE a támogatott félévekbe, még akkor sem, ha felsőfokú okj.
2012. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!