Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-IK programtervező informa...

ELTE-IK programtervező informatikus karában az élet?

Figyelt kérdés

Elméletileg könnyű bejutni, de nehéz bent maradni a matek miatt, ez mennyire igaz, és mennyire lesz nehéz?


Hogy néz ki egy órarend?

Mennyi szabadidőd van, ha azért nem is akarsz megbukni? :D

Milyenek a tanárok és a felszereltség?


Meg ha van bármi tapasztalatotok akkor szívesen meghallgatom őket.


Köszi


2012. jan. 8. 17:49
 1/1 anonim válasza:
100%

Üdv! Én most vagyok első féléves.


Az való igaz, hogy nehéz bent maradni, csak nagyon kevesen jutnak el a diplomáig. Nagyon nehéz a matek, de az elején inkább csak azért, mert a középiskolai oktatási színvonal el van maradva a felsőoktatástól és nem könnyű belerázódni.


Az első félévben a kötelező tárgyak: Programozási alapismeretek, Számítógépes alapismeretek, Diszkrét matematika, Lineáris algebra és Matematikai alapozás.

Plusz még amit felveszel mellé opcionális tárgyat (1-2nél többet nem érdemes).


A szabadidő az attól függ, hogy éppen mennyi ZH-d van. A vizsgaidőszak alatt pedig rendesen rá kell feküdni az anyagra, különben esélyes hogy megbuksz a nehéz tárgyakból.


A felszereltséggel nincs gond, nagyon jó gépek vannak. A tanárokból van jó is, meg rossz is (ez gondolom mindenhol így van). A gond az, hogy az első félévben a tanulmányi osztály automatikusan veszi fel a tárgyaidat és nem mondhatod meg hogy kinél akarsz tanulni, de második félévben már te állítod össze az órarendet, ott már a tiéd a döntés.


Remélem segítettem :D Ha van még kérdésed akkor mondd nyugodtan.

2012. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!