Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus vagy...

Mérnökinformatikus vagy programtervező informatikus szakon lehet játékfejlesztőnek/készítőnek tanulni?

Figyelt kérdés

A BME mérnökinformatikus mesterképzésén van virtuális valóság rendszerek és számítógépes játékok mellékszakirány.

A kérdés az, hogy programtervező informatikus szakon is van-e ilyen szakirány?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. nov. 25. 10:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol láttad ezt a szakirányt? Mert engem is érdekelne, én nem láttam se a felvi-n, se a BME-VIK honlapján. Köszi. :)
2011. nov. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

a bme mérnökinformatika mesterképzéséi programjában olvastam. a honlapon fennt van. ez egy a mellék szakirány szakirány dolog, ami meglehetősen érdekes.


[link]


209.oldal

2011. nov. 28. 12:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

köszi! :)

Gondolom nem kis prog. előképzettség kell hozzá. :(

2011. nov. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

matek fizika kell hozzá. programozni ott tanítanak meg. a legelejétől kezdik.

A matek és fizika érdemes emelt szinten megtanulni és akkor baj nem érhet az egyetemen.

2011. dec. 2. 20:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Igaz, én a BME-VIK-en még csak BSc-s vagyok (2010 óta). Azért azt hozzátenném, hogy (szerintem) teljesen lényegtelen, hogy milyen jó voltál matekból és fizikából a gimiben (akár emelt szinten).


Igaz, én középszinten érettségiztem matekból, de jártam fakultációra, és az érettségim 91%-os lett. A 0. matek zh-t elbuktam, bevmatekból pedig a pótpótzh-n mentem át pontosan annyi ponttal, amennyi a ketteshez kellett, úgy, hogy csaltam. Nem lehetett függvénytáblát használni, én használtam + egy lány aki mellettem ült, volt olyan aranyos, és segített.


Azóta 4 matek tárgyból vizsgáztam le, és semmi gondom nincs egyik tárggyal se. Valahogy, hozzá kell szokni a BME-hez, meg kell érezni mi hogy működik.


A boltban amikor fizetni kell, még mindig nem tudok összeadni 3 jegyű számokat, viszont akármikor elmagyarázok egy gráfokkal kapcsolatos algoritmust, és fejben kiszámolom a lépésszámának a nagyságrendjét.

2012. márc. 21. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!