Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak? Logopédia,...

IvyLeague kérdése:

Mit tanuljak? Logopédia, tanító képzés, egyéb?

Figyelt kérdés

Nehezen hozok döntést és szívesen meghallgatom mások támogató tanácsait, építőjellegű kritikáit. Szeretnék továbbtanulni, sok minden érdekel de korlátozottak a lehetőségeim. Elsősorban azért ezt a két szakot szemeltem ki, mert mindkettő vonz, mindkettőt szívesen tanulnám és ráadásul helyben is van. A bökkenő, hogy a logopédiához (gyógypedagógia) még nincs elég pontom, tehát újra kell érettségiznem magyarból vagy biológiából (előbbi egyszerűbb lenne), viszont a tanterv alapján ezt szívesebben választanám, jóllehet nagyobb kihívást jelent.

Ezeken kívül az egészségügy érdekel olyan szinten, hogy asszisztálásban, betegápolásban, gyermekápolásban el tudom képzelni magam. Mindenképp szociális pályát szeretnék választani, mert nem szeretek "alkalmazott" lenni (ahol folyamatosan dirigálnak), viszont az általam kiszemelt pályákon előre meghatározott hogy mik a teendőim és onnantól kezdve viszonylag a magam ura lehetek.

Elsősorban nem a pénz és a kereseti lehetőség motivál, hanem egy olyan pálya, amit kitartóan elvégzek és el is tudok vele helyezkedni, még ha nem is fizet valami jól, de legalább szeretem csinálni.

Van valami ötletetek, tippetek, tanácsotok?

Köszönöm!


2012. jan. 9. 06:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha egészségügy, és nem a pénz motivál, akkor legyél védőnő. Gyerekekkel foglalkozhatsz, és nem dirigálnak.
2012. jan. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a helyedben tennék új érettségit magyarból és a logopédiát választanám,ha már az az álmom.
2012. jan. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!