Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy mechatronika...

Gépészmérnök vagy mechatronika szakot fogom bírni, ha 2 éve nem tanulok fizikát?

Figyelt kérdés
Közgázra akartam menni, de most változtatok. Matekból elég jó vagyok. Amint hallom, egyetemen 2 évi középsulis anyagot 1 hét alatt vesznek át, szóval egy kis nyári szorgalommal tudnám pótolni valamennyire a kimaradt fizikaórákat.
2012. jan. 10. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy a két éves középsulis anyagot 1 hét alatt vennék át, az azért túlzás. Főleg hogy általában 1 fizikaelőadás van egy héten, plusz gyakorlat.

De ettől függetlenül, a tempó tényleg jóval gyorsabb mint amihez középiskolás korában az ember hozzászokott.

2012. jan. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazából az érdekelne, hogy első félévben mennyire nehéz a fizika, milyen szinten kell tudni?
2012. jan. 12. 11:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyetemfüggő, és nyilván egyénfüggő is, hogy kinek mennyire nehéz.

De könnyűnek azért szerintem senki nem mondaná. Az analízis, fizika, mechanika talán az a 3 tárgy, amiből a legtöbben buknak első félévben. Ha szóbeli vizsga is van ezekből (általában van), az mégrosszabb, mert akkor az elméletet is nagyon tudni kell.

Ettől függetlenül, meg lehet csinálni. És a fizikát is és a mechanikát is az elejétől kezdik el magyarázni, általában nem kérnek semmi olyat vissza, amit nem mondtak volna el, csak hát nagyon gyorsan pörögnek a különböző témakörök. A nehézség inkább abban áll, hogy amíg középiskolában vettetek egy témakört, és megoldottatok rá 5-10 gyakorló feladatot, addig egyetemen van úgy, hogy itt egy elméleti anyag, itt egy mintafeladat hozzá és kész, nincs több idő rá, jön az újabb rész. Aki megérti, megérti, aki nem, az pedig vagy nekiáll otthon gyakorolni hasonló feladatokat, vagy nem, de ez a tanárokat már nem érdekli.

2012. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :) Azt hiszem belevágok, mert úgy általában gyorsan tanulok :)
2012. jan. 12. 16:23
 5/6 anonim válasza:

Kizárt, h bepótold a kiesett fizikát. Nálunk, aki nem fakultált fizikából és matekból, első félévben kiesett. Most másod éves vagyok OE-n. A létszám meg harmadolódott. Nem csak a bukások, hanem a halasztások miatt is.

Olvasván az új oktatási törvényeket, és óvatosan döntenék, mert amennyiben nem vagy képes tartani a tempót és netántalán kipottyannál, jövőre legalább egy emelttel, de legtöbbször kettővel jelentkezhetsz az adott egyetemre.

Ez csak az én tanácsom.

2012. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2012. jan. 17. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!