Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit takar a rendészeti igazgat...

Mit takar a rendészeti igazgatási-migrációs szakirány? Többi lent.

Figyelt kérdés

A tájékoztatóban az van, hogy ezzel a végzettséggel nem lehet a rendvédelmi szerveknél hivatásos állományviszonyt létesíteni.

Mit lehet vele kezdeni, hol lehet ezzel elhelyezkedni?



2012. jan. 10. 22:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

A migrációs ügyintéző I. idegenrendészeti szabálysértési eljárást, idegenrendészeti büntetőeljárást kezdeményez. Jogkörében idegenrendészeti alap,- jogorvoslati és végrehajtási eljárásokat folytat le.


Lefolytatja a feladatkörébe tartozó rövidített eljárást. Alkalmazza a vízumkiadás szabályait. Önállóan végzi a menekültekkel, a menedékesekkel és a befogadottakkal kapcsolatos hatósági eljárásokat. Jogi előírások alapján ellenőrzi a külföldieket. Törvényesen alkalmazza az idegenrendészeti kényszerintézkedéseket. Kiadja az állampolgársági bizonyítványt. Lefolytatja az állampolgárságról történő lemondással kapcsolatos, a honosítási, és a visszahonosítási hatósági eljárásokat.


Lefolytatja a hatáskörébe tartozó tárgyalást.



Én is ezen a szakon filózok, hogy ide adom be a jelentkezésem, de nem tudom, mekkora erre a kereslet Mo-n.

2012. jan. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Én harmadiknak fogom megjelölni ezt a szakot, bár én sem tudom mennyire járnék jól vele. Amúgy kértem róla egy bővebb tájékoztatót, hát ennyit sikerült összehozniuk:


Tisztelt Érdeklődő!


A migrációs szakirány a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal számára képez szakembereket. Ez a végzettség nem ad rendészeti képzettséget, tehát a végzést követően a rendvédelemi szerveknél nem tud elhelyezkedni hivatásos állományviszonyúként.


Tisztelettel:


Tanulmányi Osztály

2012. jan. 11. 18:45
 3/24 anonim ***** válasza:

Szerintem ők maguk sem tudják, új ez a képzés. ÉS mit jelölsz meg első 2 helyen?


Nevetséges amúgy, hogy indítanak egy új szakor a régi jól beváltakat meg simán lecserélik. Pl a volt Zrínyi egyetem szakjai közül jó sokat lehúztak a listáról.

2012. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem igazán vagyok tisztában vele,h miket cseréltek le, de azt tudom,h ez egy új szak - nem véletlenül nem találtam róla semmi használható infót. Az meg sokat nem segít, hogy kemény két mondattal megdobtak... Mit gondolsz, így új szakként kb mennyi lesz a ponthatár?

Első két helyen nálam jog és pszichológia áll. Te miket jelölsz még?

2012. jan. 12. 13:31
 5/24 anonim ***** válasza:

Én már végeztem egy jogot, szóval csak ez az 1 szak lenne. Tulajdonképpen passzívon voltam idén, de így hogy elvették a ZMNE bv nevelő szakát (ami az álmom) kénytelen vagyok mást tanulni vagy hagyni a francba.

Szerintem nem lesz magas a ponthatár, lévén új szak. A tanítás meg mivel még gyerek cipőben jár itt vagy túl kemény vgay laza. Ezt nem tudom.

2012. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
[link] Ebbe nem találom az államiak között az NKE-t. Nem indulna állami hely?????
2012. jan. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
de, van, találtam cikket. Am nem mintha döntőérv lenne, de a suliban és a későbbi munkában akik ezen a szakon végeznek, hordanak egyenruhát?
2012. jan. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Nem hordanak. Mint írja: a végzést követően a rendvédelemi szerveknél nem tud elhelyezkedni hivatásos állományviszonyúként.

Tehát max kosztümöt hordhatsz ( ha lány vagy).

2012. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:
Igen, lány vagyok. És ezért is érdekelt. Ha már lány vagyok, öltözzek úgy. És ne vmi ing meg férfi cipő:D
2012. jan. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim válasza:
ééés akk szted a suliba se kell hordani? (bocs ha nehéz a felfogásom:$)
2012. jan. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!