Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit takar a rendészeti igazgat...

Mit takar a rendészeti igazgatási-migrációs szakirány? Többi lent.

Figyelt kérdés

A tájékoztatóban az van, hogy ezzel a végzettséggel nem lehet a rendvédelmi szerveknél hivatásos állományviszonyt létesíteni.

Mit lehet vele kezdeni, hol lehet ezzel elhelyezkedni?



2012. jan. 10. 22:05
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Nem kell, mivel nem katonai szakra mész. Akkor le kéne vágatni a hajad, vagy összefonni.

Ennél a szaknál úgy jársz suliba, ahogy szeretnél.

Munkavégzés: egy irodába csinálod a papírokat, telefonálsz és pittyegsz a gépen. Terepre ritkán kerülsz, általában egy irodában fogsz találkozni az "ügyfeleiddel". Szóval egy elegánsabb vonal: szövet nadrág és blúz, ha esetleg állampolgársági esküre is bemehetsz akkor meg kiskosztüm.

2012. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
És az elhelyezkedés milyen? Keresik az ilyen végzettségűeket?
2012. jan. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
Ok köszi a választ:) Csak mer ugye RTF épülete, és ott hordanak RTF-es pólót (már mint ugye régen, mivel most átalakult) ééés mivel ott van ez a szak, ezért kérdeztem a ruha dolgot:)
2012. jan. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy annyira keresnék. Eddig is volt ilyen Mo.n csak nem oktatták. Valaki eddig is intézte ezeket az ügyeket, csak nem ilyen végzettséggel. Mondjuk jogival vagy érettségizett titkárnők. Szóval érted...

Mindenhol van egyenpóló, de azt nem vagy köteles hordani :) Nekem is van még a jogról, de csak alszom benne a suliba nem hordtam.

2012. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim válasza:
Jaaaa :$ Csak mer képeken mindig abba ültek a diákok:D
2012. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A közös képek erejéig én is felvettem :D
2012. jan. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
És te bejelölöd ezt a szakot, h ilyen tájékozott vagy?:)
2012. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én még mindig az első válaszoló vagyok. :D Én írok ilyen lelkesen Neked.

Nem jelölöm be végül. Elsősorban azért mert nem látom értelmét a szaknak. MEgvan a jogi végzettségem, tehát annak is elegendőnek kell lennie ha hasonló területen szeretnék dolgozni.

Másodsorban azért nem, mert nekem ez csak B. verzió volt a saját szakom megszünése miatt. De reménykedem benne, hogy 2012ben a szak újra indul. Ha nem... akkor maradok itt ahol vagyok. :) Külföldön élek, de nem a szakmámban dolgozom.

ÉS hogy honnan vagyok tájékozott? A családom egy része bíróságon tevékenykedik jelenleg is, másik része pedig határőr volt még a határőrség megszünése előtt. Tehát innen vannak az infok, hogy ez a szak amolyan "indítsunk valamit amit el lehet adni" szak. Eddig is voltak "szakemberek" akik a fenti munkakörrel foglalkoztak. Tehát ez nem új Mo.n.

2012. jan. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
Nekem még nulla ötlet, hogy mi leszek. Régen sokáig rendőr akartam lenni, de beijedtem, sok alkalmassági (eü-i, fizikai...). És most zűr van a felsőoktatásban és... fogalmam sincs mi legyek...:/ Úgy h most tájékozódom ezerrel:)
2012. jan. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Sajnos ez az új reform ezt eredményezte. A legtöbb szakra rájár a rúd. Én már azon megdöbbentem, hogy 200 jogászt oktatnak, és ebből 150et az ELTE-n. Érdekes... én még Szegedre jártam, nem is olyan rég fejeztem be, de ilyen hülyeséget el se tudtam volna képzelni.

Itt ahol élek is szívesen mennék egyetemre, de ez egy nem túl olcsó ország, a felsőoktatást aranyárban mérik a külföldiek számára.

Nekem nagy álmom, hogy nőként bv tiszt legyek. De ezt a szakot most megszüntették. Másik lehetőség, hogy valahol állományba kerülök (katonaság, rendőrség) és onnan kéretem a felvételemet a bv szakra a volt RTF-en. Sajnos az új közszolgálati egyetemmel az a legfőbb bajom, hogy polgári jelentkezők számára elég kicsi a választék. Ha már állományból felvételizel válogathatsz, de így van kb 4 szak. Hát köszönöm :S

2012. jan. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!