Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kinek érdemes nemzetközi...

Kinek érdemes nemzetközi tanulmányok szakra jelentkezni és hová? Hol lehet ezzel a végzettséggel elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 11. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát elég sokminden lehet ezzel a végzettséggel,pl. nemzetközi kapcsolatokért felelős munkatársként állami intézményeknél, önkormányzatoknál, üzleti vállalkozásokban, non-profit szervezetekben.

Ide akkor érdemes jelentkezned, ha beszélsz legalább egy, de akár több idegeny nyelven is, érdeklődsz a nagyvilág politikai, üzleti és kulturális kapcsolatai működésének megértése iránt stb.

BKF-en is van amúgy ez a szak, szerintem ha érdekel, akkor menj el nyílt napra, ott biztos több mindent megtudhatsz: bkf.hu/nyiltnap

2012. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ilyet végeztem, nem ér semmit. Ugyanott érzem magam, mint érettségikor. Ez csak idő és pénzrablás. Ha értékes a fiatalságod és az időd, ne menj ide!
2012. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szegeden végeztem. Magas volt a ponthatár, de államin végeztem. Napi 1-2 óra volt. Alig volt szeminárium a 3 év során. A tanár késve jött be, hamarabb ment el, nem a kurzus témájáról beszélt, vagy ha igen nem azt kérte számon. Sokszor előfordult, hogy nem jelezték az óra elmaradását. Néhány oktató, pl. az alkotmánybíró Trócsányi, vagy a "biztonságpolitikát" "oktató" Miletics Péter minősíthetetlen.

Nem tudsz mellette rendesen dolgozni, mert széttörtdelik a napodat az össze-vissza levő órák.

Mielőtt jelentkeztem volna, nyílt napon kérdeztem: mi lehetnék, diplomata? Mondták, hogy erre minimális az esély. Lehetnék még külpolitikai újságíró, esetleg oktató-kutató. Kis pénzű, nagy elhivatottságot jelentő pályák. Akiben megvan rá az affinitás, hajrá!

Szóval, nyugdíj mellett nem rossz... Átköltöztem egy másik városba, nem jártam el szórakozni, a szüleim fizették a megélhetésemet és szenvedtem a tingli-tangli életviteltől... Fel is vettem mellé a második évtől egy szakot a GTK-n.

2013. aug. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!