Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre felé érdemes elindulni...

Merre felé érdemes elindulni a mai világban?

Figyelt kérdés

Felháborít, hogy egyszerűen bármit tanul az ember, nem biztos, hogy kap munkát, ha túl sok iskolája van, az a baj, ha hülye vagy, akkor az a kifogás.Nincs munkalehetőség, nincs semmi.

Egy fiatal(23) nőnek merre érdemes elindulni?Olyan nincs, hogy semmihez nem lehet kezdeni, amibe nem pusztul bele az ember.Mert olyan munkát, hogy egy nap 12 órázni kell 70ezerért ki vállal el nő létére?Ennyire borzalmas,undorító lenne a helyzet az országban, hogy nincs más lehetőség?Nem vágyok arra, hogy 500ezret keressek havonta, de nem hiszem el, hogy nincs olyan szakma, amivel 150 körül nem lehet kapni.

Minek ez a rengeteg képzés(akár egyetem, főiskola, akár okj vagy bármi más) ha utána ugyanúgy munkanélküli az ember?Valakinek van 3-4 ilyen és egyikkel sem kap egy tűrhető állást?

Merre lehet elindulni, hogy ne csak lógjon a semmiben az ember???


2012. jan. 11. 20:24
 1/5 A kérdező kommentje:
és félreértés ne essék, azt h nő létére ki vállal el napi 12órás munkát, nem azért írtam, mert büdös a munka, csak arra értettem, hogy mi lehet kezdeni akkor, ha valaki szeretne egy olyan állást, amiből meg tud élni(nem vagyok nagyravágyó, beosztó vagyok ha nem muszáj akkor is, és megelégednék egy középkategóriás fizetéssel), de azért a munka mellett legyen idő másra is.családra, esetleg nyelvtanulásra stb.Tehát a 12 munka mellett alig maradna idő élni.
2012. jan. 11. 20:30
 2/5 vecaaa válasza:

Én friss diplomás mérnök vagyok.

Én 3 dolog miatt nem kellettem a munkáltatóknak (eddig):

1.túlképzett vagyok (és/vagy)

2.nem tudok 2 nyelvet tárgyalóképesen (és/vagy)

3.minimum 5 éves gyakorlat hiánya.

Persze nem minden álláshirdetésben vannak ezek a kritériumok, de ahová megfelelő lennék, oda be sem hívnak interjúra, csak közlik, hogy mást választottak. (Régebben olvastam egy cikket, ahol azt állították, hogy az álláshirdetések 80%a kamu, csak azért hirdetik meg, mert meg kell nekik hirdetni. Amúgy már megvan az emberük a munkára.)

Nyáron pultosként dolgoztam, napi 12 vagy néha több órában is, de megfizették rendesen. A gond az volt, hogy nem éves állás volt. Bár hosszútávon szabi nélkül nem tudom meddig bírnám.

Én most irodai melókra adogatom be az önéletrajzomat.Ha értesz az irodai alkalmazásokhoz (Excel, Word stb.) és van érettségid, én a helyedben megpróbálnék pár ilyen álláslehetőséget. Könnyű munka, szabadidőd is lenne, mellette tudnál nyelvet is tanulni stb...

2012. jan. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló: Igen vannak kamu álláshirdetések, kötelesek kiírni, de a protekciós már be is tölti. Apum is így jutott munkához...már a minimálbéres melóhoz is protekció kell :( Pedig jó szakmája van.
2012. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Igen, sajnos be kell látnunk, hogy ilyen rossz több tiz éve nem volt a helyzet Magyarországon. Még a hiányszakmák friss diplomásai sem tudnak elhelyezkedni. Amit pedig feljebb írt az egyikőtök (hogy nem volt 5 év munkatapasztalata) teljesen elkeserítő, de sajnos igaz. Tényleg így dobálják az embert ki a cégek, de valahol minden diplomásnak el kell kezdenie a munkát, nem igaz?!
2012. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elmondom hogy én hogy látom..Én hamarosan ez év júniusában diplomázok vendéglátás szervező szakos közgazdász leszek..Most megyek féléves szakmai gyakorlatra..mit fogok csinálni? -ne, tudom de a szaktanáraim se..azt mndják felszolgálni mosogatni..Namármost vagyok én meg egy okj-s felszolgáló,alap hogybaz okj-sat választják..

Én meg ott álok diplomával és munka nélkül..mert fősuli mellett az ember nem igen tud szakmai gyakszit szerezni..


Én év végén kimegyek ausztriába elvágyódok ebből az országból..mire maradjak?-ebben a politikai helyzetben..


Anno mindenkit küldtek fősulira meg minden hogy az milyen jó,csak az a baj hogy kétkezi munkás már nincs aki ért is hozzá


"elértelmiségitették" az országot ezzel csak az a baj hogy ez nem látszik az országon..pláne a politikusokon

2012. jan. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!