Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan bővíthetem hatékonyan...

Trendkivuli kérdése:

Hogyan bővíthetem hatékonyan a szókincsem?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom sok olvasás, de esetleg más módszer?:-)

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 12. 23:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Inkább sok hallgatás, TV, rádió, élő beszéd.

Beszélni is akarsz, vagy csak olvasni?

2012. jan. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Inkább a kifejező képességemen szeretnék javítani:-)
2012. jan. 12. 23:10
 3/10 anonim válasza:

Szia!

Én mondjuk az angolnál csináltam ezt, de mindenképp működőképes. Próbáld meg magadnak a mondatot, amit mondjuk egy regényből olvasol, más szavakkal kifejezni. Csak úgy, gondolatban. Az idegen szavak és kifejezések szótára és a szinonima szótár ebben partnered lesz.

2012. jan. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha a kifejezőkészségeden szeretnél javítani, akkor fontos z olvasáson és a hallgatáson túl, hogy gyakorolj minél többet, vagyis beszélj, és ha olyan ember társaságában vagy, aki jól tudja magát kifejezni, akkor kérd meg, hogy javítson ki, ha valamit helytelenül mondtál. Sok sikert!
2012. jan. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az anyanyelvedre gondolsz? Tehát nem idegen nyelvet akarsz jobban megtanulni, hanem magyarul szeretnél választékosabban beszélni, igaz? (én így értelmezem a kérdést.)


Mindenképp első helyen van az olvasás, és különösen a klasszikusok, komolyabb regények olvasása. Ezen kívül a drámák is nagyon sokat tudnak segíteni ebben.

A filmnézés sem rossz, persze nem mindegy, hogy milyen film. Komoly, színvonalasan szinkronizált filmeket keress.

És beszélgess sokat, ez nagyon fontos. Lehetőleg intelligens társaságban, ahol mások is választékosan fejezik ki magukat. :)

2012. jan. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 BKRS ***** válasza:
Olvasas helyett is inkabb azt ajanlanam, hogy cd-rol hallgass konyveket. Egy csomot lehet kapni, es most mar a nagyobb konyvtaraknak is vannak konyveik hanganyag formajaban. (egy napra kiveszed, mp3 ripper, aztan hallgatod valami mp3 playerrol, meg felteszed nekunk egy fajl szerverre, hogy mi is hallgathassuk :))
2012. jan. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat!, igen a filmeknek örülök, mert szeretek komolyabb témájú filmeket nézni:-)
2012. jan. 12. 23:37
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a magyarról beszélsz, akkor annyit tudok mondani, hogy szinonima szótár. Én véletlenszerűen beütöttem szavakat, amik eszembe jutottak, majd 3-4 szinonimát kijegyzeteltem. Feltettem a telefonomra is egy ilyen szótárat, ha valahol találkoztam valamilyen szóval, vagy csak unatkoztam, buszon utaztam, ilyesmik, akkor keresgettem.
2012. jan. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szleng.blog.hu

Igaz már nem "él" az oldal, de több ezer új szót tanulhatsz onnan. Komolyan.

2012. jan. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólásokhoz az alábbi ajánlást szeretném hozzáfűzni:


A magyar nyelvre vonatkozó szókincsbővítés lehetősége:

László M. Ágnes: Beszédészlelés, Beszédértés c. gyakorlókönyve CD melléklettel

A könyvben napi szinten megvalósítható konkrét anyagot találsz.


Idegen nyelv esetén -min. középfokú tudással- hasonló feladatok végzése, gyűjtőmunkával a fenti könyv típus feadatai alapján.



(egy szakmabéli)

2012. jan. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!