Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tanuljak hatékonyan a...

Hogy tanuljak hatékonyan a vizsgákra?

Figyelt kérdés

Nem ez az első vizsgaidőszakom (már a 4.) de még mindig nem tudtam rendesen megtanulni tanulni. Olvasom az anyagot és egyszerűen alig marad meg belőle valami. Nagyon sok időt kell ráfordítanom, hogy legyen is valami eredménye. (Én ezt nagyon cikinek érzem, mert jobban kéne mennie.)


Hogyan lehet hatékonyan tanulni? Van valakinek ötlete?


2011. máj. 21. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Húzd alá kielemlővel a lényeget, aztán ird le egy lapra. (én így szoktam). És ha tételeket kell megtanulnod, ne a letöltött mások által elkészítettet tanuld, hanem Te dolgozd ki, a te szavaiddal. Mire kidolgozod 45 százalékban már meg is tanultad-.
2011. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mára és holnapra van összesen 24tételem. hétfő vizsga. VAsárnap éjjel ismétlés. Ez azt jelenti ma 12tétel megtanulása, holnap 12tétel megtanulása. Reggel 8- idáig már megtanultam 3-at és vissza is tudom mondani. Egy tétel 4 db nyomtatott A4oldal. Egyrészt elhatározás kérdése, más az hogy nem szabod egy tételen sem tökörészni. Nekem segít hogy rajzolok és folyamatosan irok valamit a lapra. És fölösleges egész napokat tanulni. Én most 2-ig pihi. Mindenkinek más módszer jön be és ezt kell megtanulnia az embernek.
2011. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!