Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Reménytelenné válik a jövő...

Reménytelenné válik a jövő egyetemistáinak sorsa Magyarországon?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért gondolod ezt? Mert fizetősség válik a felsőoktatás? Ha megnézed a fejlett országokban is fizetős. USA: Ausztrália stb.

Én is nyögöm a diákhitelt, mert a szüleim nem tudták finanszírozni a tanulmányaimat, így munka mellett diplomáztam le. Sokak vannak/voltak ezzel így.

2012. jan. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szerintem így nem lehet kijelenteni, de az biztos, hogy álmk hullanak szét ezzel, hogy fizetni kell. Én most érettségizem, és gyógypedagógus vagy egészségügyi szervező szeretnék lenni.Épp ma reggel néztem a kormány.hu-n, hogy a gyógyped. 500e. ft lesz félévente (de remélhetőleg lesz állami része is)Szóval így ez kilőve, mivel diákhitelt nem akarok felvenni a szüleim pedig ne azért dolgozzanak, h én tanuljak... a félretett pénz pedig 1 év alatt elfogyna csak a tandíjra.Szerintem katasztrófális a helyzet és oda fogunk jutni, hogy hiába vagy bármilyen okos, nincs pénzed, akkor mehetsz 18 évesen a szalagra melózni...gimis vagyok és az osztályomból senki nem akar jogra menni, de évf. társak igen, és teljesen kilátástalannak látják a helyzetüket.Jönnek a kérdések, ezért jártunk 2 éven keresztül heti 2x fakultációra estig, ezért tanultunk?Remélem a jan. 31-én megjelenő végleges formák valami reményt nyújtanak majd minden érettségi előtt álló számára :)

18/L

2012. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt kell ,hogy mondjam : igen. Nem azzal van a baj, hogy csökkenteni akarják a keretszámot, illetve megemelik a tandíjat ez rendben is van. De nem így ! Nem pár hónappal a jelentkezés előtt kéne kijelenti, hogy bocsi, de idéntől csak 250 embert veszünk fel a gazdasági képzésekre (4900 helyett). Egyrészt nagyon drasztikus a csökkentés, másrészt mi van azzal, aki egész eddig erre készült ? Nem tudja pár hónap alatt átkonvertálni az egész életét, hogy akkor milyen irányba is menjen vagy oda hogy vegyék fel, ha nem arra készült eddig. Ezt a csökkentést legalább 2 évvel halasztani kellett volna, hogy mindenkinek legyen elég ideje felkészülni egy másik pályára. Nagyon sajnálom az idei felvételizőket, mert szerintem nagy részüknek nem fog összejönni az , amit igazán szerettek volna.
2012. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

jóformán igen reménytelen. ha nincs pénzed és nem veszel fel hitelt akkor szinte esélytelen bekerülni. 500 pontból eddig 400 felett voltak a pontok gazdasági szakokra,hogy 4900 embert támogatott az állam. most 250-et!! nálunk ahogy tippelgettek a tanárok olyan 480-490 pont kell majd csak a bejutáshoz..

én ide jelentkeztem volna az országba,de Bécsbe megyek, minimális hitellel (osztrák diákhitel kamatát az egyetemek állják!!így nem is kell majd 2x annyit visszafizetni..),ráadásul tuti,hogy ha pincérnőnek is megyek utána pár évre Ausztriába hamar visszafizetem a hitelt. itthon? 10 félév 5 millió, életem végéig fizetném az itteni fizetésekből HA lenne munkám..

2012. jan. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm idén végez, négy éve közgázra készül. Most megtudta, hogy kb. az esélytelenek nyugalmával készül, a szülei nem tudják támogatni, a diákhitelt pedig én sem venném fel úgy, hogyha megszorulok, akkor még otthonról se tudjanak támogatni. Én jövőre végzek, BTK-ra megyek, szóval már beletörődtem, hogy fizetnem kell, de ha nem vesznek fel államira, én sem tudok egyetemre menni. Mindegy, majd lesz helyettem tanár az, aki ugyan nem akar az lenni, de van pénze kifizetni.
2012. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg fizetnem kell*
2012. jan. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Dehogy,mostmár mindenkinek kilátásos lesz a helyzete.
2012. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tehát igen nehéz helyzetben vagyunk... :( én is most végzem, és nem tudom mi lesz, bár még felsőfokú képzésre is mennék... csak nem tudom, megéri e
2012. jan. 14. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!