Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri 3 évet (legjobb esetben...

Megéri 3 évet (legjobb esetben) elfecsérelni az ember életéből egy nappali tagozatra, ha utána huszonakárhány évesen bármiféle munkatapasztalat és pénz nélkül kezd neki az életnek?

Figyelt kérdés
Mindenképpen szeretnék továbbtanulni, de félek megbánom ha nappalira tagozatra jelentkezem. A szüleim már nem tudnak támogatni, így dolgoznom kellene,hogy kifizessem a tandíjat, dolgozni viszont nappali mellett nem lehet. Ezért a levelezőn is gondolkodom. A kérdés adott. Vélemények? Előre is köszönöm!
2012. jan. 14. 15:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy nappali azért jöhet számításba, mert hétvégente tudnék diákmunkákat vállalni, de tartok tőle,hogy azzal kevés pénzt keresnék és még a tandíjra sem telne belőle.
2012. jan. 14. 15:25
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ milyen szakot választasz. Vannak főiskolák amik elvárják hogy a tanulás mellett szakmai gyakorlatot szerezz. Jobb esetbe még segítenek is ilyet találni. Érdemes utána nézni hogy nálad lesz e ilyen, mert akkor már nem indulsz az életnek teljesen tapasztalatlanul.
2012. jan. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A tapasztalat hiánya is zavarna,de a csóróság mégjobban...eddig is ebben éltem és nem tudom,hogy egyáltalán megtehetem -e hogy nappalira jelentkezzek költségtérítésesen(államira tuti nem vesznek fel), amikor szegény vagyok:D:(
2012. jan. 14. 15:37
 4/8 A kérdező kommentje:
egyébként mostanság bölcsész karon(konkrétan nyelvszakokon) gondolkodom, de olvastam már itt pár kérdést ezzel kapcsolatban és azt írták,hogy nyelvszakot nem lehet levelezőn elvégezni.
2012. jan. 14. 15:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ELTE-n nincs levelező, viszont pl a Pázmányon van.
2012. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen tudom, de azért köszönöm:)
2012. jan. 14. 15:54
 7/8 A kérdező kommentje:
úgy értettem,hogy nem lehet levelezőn,hogy azt csak nappalin érdemes állítólag...
2012. jan. 14. 15:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó, ha így vesszük mindent érdemes nappalin csinálni. De ha már egyszer meghirdetik levelezőn, akkor csak nem olyan nehéz, remélem érted mit akarok mondani.
2012. jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!