Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes Informatikai rendszerg...

Érdemes Informatikai rendszergazda OKJ-s képzésre járni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Ha már OKJ, az már alapból szar. Azt fogják tanítani, hogy hogy kell bekapcsolni a gépet...
2012. jan. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 czibles ***** válasza:

Azért az nem igaz, hogy csak annyit tanítanak, hogy hogyan kell bekapcsolnia gépet. Ismerős amit csinál ott CCNA discovery-t adják le. Plusz még 1-2 linux ismeretet ahogy hallom tőle.

De ha teheted, minden képen diploma. Egy bizonyos szint fölött már kötelező.

2012. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem van rendszerinformatikus papírom. De ha elhelyezkedni szeretnél vele, akkor felesleges. Én már elég régen végeztem, nekem ez technikusi képzés volt, akkor még rendszerinformatikus néven futott. Programozás (Pascal, C), Windows NT (akkor az volt) stb. Én akkor elég sok mindent tanultam, de ma már minden fejlettebb korszerűbb így mára már csak az alapok maradtak. Szóval attól függ miért akarsz tanulni!
2012. jan. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nekem megvan az OKJ, és mi is a CCNA-t tanultuk.

Inkább javaslom, hogy első szakmád ne ez legyen. Később érik meg igazán, hogy mennyit érsz.

És tanfolyam mellett is rengeteg pluszt kell majd tanulnod.

2012. jan. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
CCNA? LOL, megtalálhatóak a tesztkérdésekre a válaszok neten, a gyakorlati vizsgán meg mindenkit átrugdosnak...
2012. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ryuichi válasza:

Én most fogok végezni az informatikai rendszergazda OKJ-n és mi a következő témaköröket vettük:

- Linux (hálózati beállítások, tűzfal, apache, ftp szerver, samba, alap scriptek írása stb)

- Windows Server (DHCP, DNS, FTP, Webkiszolgáló, Active Directory)

- Hálózatok a CCNA alapján, Cisco Packet Tracer használata (routingprotocolok: rip, ospf, eigrp; switchnél trunk, vlan amire több időt szántunk)

- Hálózatbiztonsági megoldások

- Webprogramozás (html, css, javascript, php)

- Adatbáziskezelés (SQL lekérdezések, phpmyadmin)

- Első évben C, C# programozás


Nem gondolnám, hogy elvesztegetett idő lett volna. A hálózatos dolgokkal a Szegedi Egyetem által közzétett gyakorlati feladatai és jegyzetei alapján haladtunk. Nekem a rendszergazda OKJ-ra való beiratkozásom útkeresési célzattal történt. Nem tudtam, hogy mi az, ami igazán érdekel az informatikán belül és mivel szeretnék foglalkozni. Ma már tudom, és azt is, hogy mivel nem :D

2017. máj. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!