Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás felsőoktatásban,...

Továbbtanulás felsőoktatásban, melyik szakot érdemes választani és mit rakjak előre?

Figyelt kérdés

Fizika szak

Biológia szak

Pénzügy és Számvitel szak

Földrajz szak

Ezeket néztem ki magamnak, szeretnék emberek véleményét is hallani, mert a családba szinte csak humán beállítottságú, így nem sokat tudnak segíteni ebből a szempontból. Szívesen fogadok tanácsokat főleg azoktól, akik a szakon tanulnak.


2012. jan. 15. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha csak nem tanár szeretnél lenni akkor ezek közül inkább Pénzügy és Számvitel szakra mész. Talán ezzel lehet még legjobban elhelyezkedni ezek közül.

De ha pl.: fizika tanár vagy fizkius akarsz lenni akkor fizikára mész...

2012. jan. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Munkahely és fizetés szempontjából szerintem is a pénzügy és számvitel legyen az első.

De ne felejtsd el, hogy olyan szakot válassz, amit egész életedben szívesen csinálsz majd!

2012. jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Atyaég, dehogy "csak" tanár lehetsz a természettudományos szakokkal. Akkor lehetsz tanár, ha azt a specializációt választod később. Azt, hogy pontosan abban az intézményben, ahová te jelentkezel, mikre lehet specializálódni, az intézmény honlapjáról tudod megtudni, vagy pedig telefonon/emailben kérdezd meg tőlük.


Az a személyes véleményem, hogy a Pénzügy és Számvitel szakra elég nehéz lesz a bejutás ebben az évben, ha maradnak a keretszámok, és mivel úgy látom, természettudományos beállítottságú vagy, szerintem azokban gondolkodj. Ezeknek van jövője (is), és ha komolyan veszed, mész mesterképzésre, esetleg phd képzésre is, nagyon jó lehetőségek állnak előtted.

Azt válaszd, amelyik neked tetszik, és amit szívesen csinálnál (akár) egész életedben. És ne hagy magad eltéríteni ettől, vagyis inkább nézd meg, ki mondja azt, amit mond. Akik nem értenek hozzá, ne hallgass rájuk.

Bárhová is jelentkezel, használd ki a lehetőségeket, tanulj jól, és ebben az esetben még egy kevésbé híres iskolából is elég jó karrier elé nézel. Építs kapcsolatokat, nagyon fontosak, többnyire fontosabbak is, mint a végzettség.

2012. jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Aha, értem. Én inkább fizikára mennék, csak láttam félek hogy nem fogom tudni a matek részét, pedig 5 vagyok belőle. Esetleg biológia lenne még jó csak egyik ismerősöm se tud semmit róla.
2012. jan. 16. 15:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem van ismerősöm fizika szakon, és azt mondja nem olyan vészes, ő gimiben 4-5 volt belőle. Ő az ELTÉ-re jár.

(Előző voltam.)

2012. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aha, akkor már megnyugodtam. :) Köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 16. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!