Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Írásbeli érettségire, aki már...

Írásbeli érettségire, aki már megírta, mennyit készült egy-egy tárgyból, hogyan sikerült? Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem anyukámat, ő 1991-ben érettségizett és az volt a válasza arra a kérdésre: milyen volt az írásbeli érettségid, hogy "puskáztam". Átlagosan tanulok, de az összes tanár azt ismételgeti az órákon, hogy megbukunk (gondolom nyomás gyakorlás, hogy többet tanuljunk, de én egyre jobban félek az érettségitől így). Szóbelire megvannak a tételek, de írásbelire nincsenek tételek...
2012. jan. 16. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Magyarból 10 perc a többiből semmit. 5-ös lett mind.
2012. jan. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
:D
2012. jan. 16. 13:54
 3/15 anonim ***** válasza:

Hát én kb semmit...

A matek és a fizika jegyek számítottak a felvételibe, azokra nagyon sokat készültünk már utolsó előtti évtől, szóval itthon érettségi előtt csak a szóbelikre tanultam, de arra is felesleges volt ennyit, főleg ennyire félni, abból a rengeteg forrásból még a leghülyébbek is összehoznak legalább egy 3-ast.

2012. jan. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
előző nap átolvastam az anyagot
2012. jan. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha vki nem konkrétan retardált (értsd: szellemileg visszamaradott), akkor NEM tud megbukni.
2012. jan. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 16. 14:17
 7/15 bensdorp ***** válasza:

Elképzelni sem tudom, hogy tud valaki megbukni egy érettségin, de még a 3-as is durva kategória. Tényleg nevetségesen könnyű, nem nagyon kell rá készülni.

Az mindenképp jó, ha átnézed az előző évek feladatsorait, megpróbálod végigoldani, és tudni fogod, mik a hiányosságaid, minek nézz utána, mit gyakorolj még.


Én matekból átnéztem a gimis füzeteimet, hogy megnyugodjak, minden feladattípust meg tudok oldani.

A töri csak szövegértés, magyarból pedig olyan értékelést fogsz kapni a tanárodtól, amilyen teljesítményt az előző években produkáltál.

Csak a felvételi tárgyaidra készülj, én azt javaslom, de azokra nagyon!

2012. jan. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Magyarból miért kapok olyan értékelést, ahogyan az előző években teljesítettem? Írásbelire a megírt írásbeli feladatlapot pontozzák, szóbelin pedig a tétel, amit kihúzok és azt milyen szinten tudom, nem?
2012. jan. 16. 14:37
 9/15 anonim ***** válasza:

Szóbelire utolsó 1 hétben néztem át a kidolgozott tételeket.

Írásbelire nem készültem. Mindkettő 3 átlag felett sikerült. De érdemes rendesen készülni pláne ha továbbtanulni szeretnél.

2012. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 bensdorp ***** válasza:

Magyar-kérdésre válaszolva:

A szövegértési rész és a helyesírás, persze, teljesen objektíven osztályozható. De a fogalmazásodat a saját tanárod javítja, és arra már igaz, amit leírtam.

A szóbeli más, persze, de Te az írásbeliket kérdezted.

2012. jan. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!