Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Írásbeli érettségire, aki már...

Írásbeli érettségire, aki már megírta, mennyit készült egy-egy tárgyból, hogyan sikerült? Kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem anyukámat, ő 1991-ben érettségizett és az volt a válasza arra a kérdésre: milyen volt az írásbeli érettségid, hogy "puskáztam". Átlagosan tanulok, de az összes tanár azt ismételgeti az órákon, hogy megbukunk (gondolom nyomás gyakorlás, hogy többet tanuljunk, de én egyre jobban félek az érettségitől így). Szóbelire megvannak a tételek, de írásbelire nincsenek tételek...
2012. jan. 16. 13:48
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A fogalmazás kijavításánál minden esetben így (a 4 év alatt nyújtott teljesítmény alapján) javítanak?
2012. jan. 16. 14:56
 12/15 bensdorp ***** válasza:

Te hogy javítanál, ha magyartanár lennél? :) Senki se fogja lepontozni a 4-6-8 év során bravúros dolgozatokat író diákját, mert az érettségin éppen nem brillírozott. Se nem fogja felpontozni a jó tanulók kárára azt, aki tudni valóan nem érdemli meg a mindig trehány munkája alapján.

A magyar fogalmazás az egyetlen pontja az érettséginek, amit csak szubjektíven lehet osztályozni, máshogy nemigen.

2012. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Mégegyszer köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 16. 17:32
 14/15 anonim ***** válasza:

A középszintű érettségik viccek... Magyarból és töriből nem értem hogy hogy lehet megbukni. Töriből egy kis józan paraszti ésszel, az atlasszal meg a forrásokkal min. össze lehet hozni egy 3-ast. Angolból úgy szintén. Matekból meg ha én összehoztam 60%-ot, akkor sztem bárki :D (nem készültem rá, mert nem érdekelt, nem volt felvételi tárgy, így arra hajlottam, h görbüljön, 20 pontot meg tudtam h összeszedek min.)

A régi érettségik nehezebbek voltak...

2012. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

idén írásbelin nem sokat segítettek a töris források :/

Tanultak a tavalyi esetből.

2012. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!