Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elsőéves egyetemista vagyok,...

Elsőéves egyetemista vagyok, de nem igazán megy. Szeretnék átiratkozni távoktatásra, és dolgozni. Érdemes? Nem fogom megbánni? Voltatok ugyanigy?

Figyelt kérdés
2009. máj. 26. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A gyerekem 3 évet szenvedett a geofizikán. A végén már tiszta depressziós lett még az arcszine is zöld volt. Végül átíratkozott informatikára, most szép rózsaszín, ötösei vannak és boldog. De "elvesztett" 6 támogatott félévet.

BViszont eg csomó vizsgáját elfogadták.

Ha kihagyod a jövő évet felvételizhetsz ahova akarzs, és meglesz még 10 félév támogatás. Ha nem hagysz ki, akkor olyan tárgyakat kéne felvenni, amit be tudsz számíttatni, vagy később máshol fel tudod használni. Tanulmányi osztályon érdeklődhetsz, mit lehet.

Ha nem megy távoktatáson ugyan az miért menne jobban? Inkább válassz olyan szakot vagy olyan iskolát, ami megy.

2009. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Felvételizni mindenképpen kelleni fog, addig el kéne dönteni, hogy van értelme folytatni a tanulmányokat, vagy nem. Szerintem folytatni kellene, mert mi van ha mégsem jön össze a felvételi? És ha nem fogadnak el kurzusokat. Én levelezőről tudok, és pl. btk-n már több állami is van belőle, de nem tudom, hogy az-e a legjobb megoldás. Az ember nappalin többet tanul. Az egyetem melletti melót én is nyomtam, éjjelente, (+gyerek), de 1,5 év után kipurcantam, és nem ment tovább. Tapasztalatom mindenki, aki melózik nappali mellett nagyon le van maradva, és nem készül rendesen
2009. máj. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kicsit komplexebba téma, és nem magyarországon járok egyetemre, nincs támogatott helyem és már nem is lesz, biztos, hogy elfogadják az össze vizsgámat. Azért szertnék távoktatásra váltani, mert úgy haza költözhetnék (nem ott van az egyetem, ahol élek rendesen). Anyukám egyedül él otthon, kéthetente megyek én is haza, de hiáynzik nagyon, és a barátaim is otthon maradtak, viszont a barátnőmmel lakom, ahol egyetemre járunk, fáj a szivem itthagyni. Nagyon bonyolult a helyzet, azért nem tudom, hogy mit tegyek. Meg nem tudom mire kell számítanom, ha majd dolgozni kell, hiszen az egyetemet is azét hagynám félig-meddig félbe, mert lusta vagyok tanulni. Mit tegyek? Nagyon rossz suli után dolgozni fiatalon? Még élni is szeretnék, Lehet?( 20éves vagyok :( )
2009. máj. 26. 22:43
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem igazán tiszta, mit értesz az alatt, hogy "nem igazán megy". Ha a tanulással vannak problémáid, az nem lesz megoldva a távoktatással, a nappalin nagyon sokat segítenek a magyarázatokkal az órákon, a távoktatásnál önállóan kell mindent feldolgoznod és megtanulnod.

Ha viszont arra utaltál, hogy honvágyad van, és jobban éreznéd magad itthon az anyukáddal, akkor szerintem semmit nem veszíthetsz a távoktatással. Sőt még előny is lesz a diplomázás után, hogy van már munkatapasztalatod, nem zöldfülűként kezded az álláskeresést.

2009. máj. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én távoktatáson végzem a tanulmányaimat. A tanárok nagyon segítőkészek, normális jegyzeteket kapunk, amiben csak a lényeg van benne. Nekem bőven elég. :) Lehet, hogy nem "tanítanak" annyit, mint a nappalisoknak, és valóban rengeteg önszorgalom kell, hogy felkészülj, de meg lehet csinálni, és annyit is ér, mint a nappalis vagy a levelezős végzettség.

Költség viszont van. A távoktatás mindenképpen fizetős! De ha jól belegondolsz, nappalin és levelezőn is fizetsz, akár többet is, és semmi segítséget nem kapsz. Nekünk szemeszterenként 2 személyes előadásunk van, minden tárgyból 1-1, ilyenkor csak mi vagyunk az épületben és csak nekünk magyaráznak. :) kapunk rengeteg gyakorlófeladatot, és megyünk vizsgázni, ez sokszor vegyes, vagyis vannak nappalisok-levelezősök is.

Szóval ennyi a költségem: tandíj, 2x megyek a főiskolába + 4-5 alkalommal vizsgázni (1 nap több vizsgát teszek), fénymásolás, jegyzetek kinyomtatása. A könyvekért külön nem kell fizetnem.

Így tudok munka mellett tanulni, hetente 3-4 alkalommal néhány órát foglalkozom a tananyaggal, interneten keresztül 2 alkalommal tartanak a tanárok a tárgyaikból konzultációt, ilyenkor magyaráznak, feladatokat adnak, kérdésekre válaszolnak.

Előnye, hogy otthon lehetsz, csak vizsgázni kell menni, saját magad osztodbe az időd, saját kedved szerinte tanulod azt, amihez kedved van (persze azt is kell, amit nem igazán kedvelsz :)), bármikor tanulhatsz, és tényleg a tandíjon és az utazáson kívül nincs költséged, jó persze még 1-2 utóvizsgadíj :)

Nekem bevált ez a módszer, egyébként rendeznek a matekos tárgyakból plusz felkészítést. Különtanárral is fel lehet készülni,de önállóan is, én nem járok tanárhoz, nekem megy anélkül is :)

Te hova jársz?

Próbáld meg te is, hátha bejön! Sok sikert!

2009. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

13:43-nak:

Melyik suliba jársz? Én most készülök a Kodolányira távoktatásra, remélem, az is ilyen jó lesz. A nappali nálam ki van lőve, mert van már egy diplomám, amit nappalin szereztem annak idején.

2009. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha lusta vagy tanulni, menni fog még munka mellett plussz?

Ha tök elhagyod, azt megbánod. Olyan jó munkád lenne?

2009. máj. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Romaniaban jarok egyetemre, nalunk nem ilyen a tavoktatas...

Meg nincs munkam, de szeretnek hazakoltozni, es az ottani egyetem meg a mostani tavoktatasos verziojanal is rosszabb.

leginkabb az erdekel, hogy nem fogom-e megbannai, ha lemondokk az egyetemi evekrol alustasag miatt, es igaba hajtom afejem (nem tudom milyenbe)

2009. máj. 28. 08:24
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor fogod megbánni, amikor normális munkát szeretnél és nem kapsz. Én egyetem alatt halasztgattam, mentem külföldre dolgozni, de ha pl. közgázt tanulsz, akkor a mosogatás aligha jelent bármit is a későbbi karrier szempontjából. Az érettségi egyre kevesebbet ér, és az OKJ-s marketing cuccok sztem semmit nem érnek
2009. máj. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Inkább halassz, akkor nem vágod el magad teljesen, és közben rájössz, hogy érdemes-e folytatni vagy sem
2009. máj. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!