Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földtudományi alapszakon...

Földtudományi alapszakon kötelezően választandó tantárgy a kémia? Mennyire lenne jó választás egy inkább humán beálltottságú egyénnek? Milyenek az elhezkedédi esélyek ezzel a szakkal?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy van matek és fizika is, ezek mit kicsit elrettentenek, de leginkább a kémia :S. Merjek igy egy ilyen szakot megjelölni? Leginkább a törénelem alapszak vonazana, de annak már nem látom túl sok értelmét. És ez a másik amit csak csak eltudnék képzelni :). Aki oda jár esetleg tudna róla mesélni egy kicsit? Leginkább az ELTE érdekelne. Előre is köszönöm a válszokat.
2012. jan. 16. 17:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!Engem is érdekel a szak,és engem is az Eltén. Találtam egy emberkét itt,aki ezt a szakot végezte és írtam neki privátban. Bemásolom a válaszát:

" Az üzenet küldője: Mirax

Szia!

Mindenképp megéri! Engem több állásajánlat is várt a végzéskor!

Viszont tény, hogy külföldön jobban keresett szakma és a fizetés is 3x annyi. :)

Természettudományi karon most a fizika, matek és a földtudományi éri meg legjobban. Legkevésbé a biológus.

Én a Debreceni Egyetemen tanultam, és a meteorológust és a geográfust is elvégeztem. Nagyon kedves oktatók vannak. Jó a légkör is ott! :) Mesterképzésre még nem jelentkeztem, mert nem Magyarországon szeretném elvégezni. De könnyű bekerülni egyébként, mert nagyon kevesen mennek tovább. Sokan már bscvel dolgoznak. Ha debrecenbe mennél, ott a geológust és a meteorológust könnyű elvégezni ezek gyakorlatias jellegűek. A geográfus viszint borzasztó nagy lexikális tudást igényel és a méricskélés kevesebb.

Irj ha érdekel még vmi. :)

Szép Napot!"

Szerintem tőle nyugodtan kérdezhetsz.

És itt 1 eltés tanterv is: [link]

Remélem egy kicsit tudtam segíteni.

Üdv.:)

2012. jan. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. jan. 18. 09:25
 3/5 anonim ***** válasza:
ha alapvetően humán beállítottságú vagy jól gondold meg,hogy TTK-ra akarsz-e menni,ill. ilyen területen akarsz-e dolgozni hosszú évtizedekig.bár ha erős volt a kémia/fizika/matek a gimidben akkor nem érhet baj.nekem is van bölcsész csoporttársam,szorgalommal sok minden bepótolható
2012. jan. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát az erős tulzás, hogy teljesen humán beállítottságú vagyok, mondjuk azt, hogy törit nagyon szeretem :D, a magyar már kevésbé. Matek, fizika úgy volt, hogy néha megtetszett egy egy anyagrész és akkor meg is értettem, szóval megértem, ha akarom :). Sajna egy tanár tanította mindkettőt, és nem volt túl erős tanár :P. A kémiát első évben megutáltatták velem azóta nem szeretem, és nem is tanultam sosem o.O. Most voltam edukáción, lehet, hogy töri-föci lesz, vagy föci, vagy töri .. vagy majd még kiderül :D.
2012. jan. 20. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:
ebben az esetben go földrajz,ott ha tudsz seggelni és van némi eszed nem jelenthet túl nagy akadályt:D
2012. jan. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!