Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha már van érettségi diplomám...

Ha már van érettségi diplomám akkor a keresztféléves felvételire kellett volna jelentkeznem vagy lehet még a szeptemberi képzésekre is?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne jelentkezhetnél a szeptemberi képzésekre? Azokhoz is ugyanolyan érettségi bizonyítvány kell, mint a keresztfélévesekhez.
2012. jan. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Érettségi diplomád van? Inkább ne jelentkezz semmire, úgysem vesznek fel...
2012. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi a bajod?
2012. jan. 16. 20:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Pedig nagyon egyszerű kedves kérdező. Érettségi diploma ilyen nincs. Erre próbált rávilágítani az előző hozzászóló.
2012. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Külföldön érettségiztem és ott DIPLOMA van. De ha szerintetek nincs, akkor elég nagy szarban vagyok, meg még rajtam kívül pár millió ember, aki érettségi DIPLOMÁT kapott. :)
2012. jan. 17. 08:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Az addig oké, így már értjük, de attól még ez egy magyar oldal, amit magyar emberek olvasnak, így ha az írod hogy érettségi diploma, érettségi bizonyítvány helyett 1000 emberből 999 azt fogja hinni, hogy hülye vagy.
2012. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"1000 emberből 999 azt fogja hinni, hogy hülye vagy."


Szerintem meg az a 999 ember előítéletes és csőlátású. Nem csak ők léteznek a világon. Elismerem, hogy én is hibáztam, de ez kb olyan, mint a "pineapple" és az "ananas" esete. A legtöbb nyelven az ananász az "ananas", kivéve angulul, mert ott "pineapple". De attól még egyik fél sem idiótázza le a másikat, mert más terminust használ ugyanarra a fogalomra. :)

2012. jan. 17. 12:47
 8/11 anonim ***** válasza:
A példád nem igazán jó. Mert ugye szinte mindenki tudja, hogy a pineapple az ananász. De azt, hogy külföldön az érettségit diplomának hívják ugyan kinek kellene tudnia. Magyarországon élünk, ez egy magyar oldalon tetted fel a magyar kérdésedet. Esetleg ha odaírtad volna, hogy külföldön szerezted az érettségid vagy vmi...de persze nem :) És am melyik országban hívják az érettségit diplomának?
2012. jan. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Mert ugye szinte mindenki tudja, hogy a pineapple az ananász"


Szerintem ezt még te se gondoltad komolyan, annak ellenére, hogy az angol világnyelv, menj már el egy kis faluba és kérdezd meg az első szembejövőt, hogy mi az a "pineapple". Ha "ananas"-t mondasz már csak fonetikus hasonlóságból is tudni fogja.


Igen, kiirhattam volna. De mondtam, hogy igen én is hibás vagyok, amiért nem konkretizáltam. Attól még parasztság lehülyézni a másikat, mert nem értesz valamit. Ilyen alapon minden szomszédos és nem csak szomszédos kultúrát lenézel, mert nem érted? Persze tudom, hogy itt gyk-n mindenki okosabb a másiknál és mindenkinek nagy a szája, de gondolkozni azért még nem ártana, mielőtt a másikra becsmérlő kijelentéseket teszel.


Diplomă de Bacalaureat. És Románia.

2012. jan. 17. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Én azt nem értem egyrészről, hogy ugyan miért ne lehetne a szeptemberi képzésre jelentkezni. Miben különbözne azok a felvételi követelményekben, amikor nyílvánvalóan csak a képzés elindításának idejében van különbség?


Egyébként - részben - jogos volt mások reakciója; neked nincs diplomád. Az egy dolog, hogy románul diplomának hívják, de magyarra nem úgy kell fordítani, mert magyarul a diploma diplomát jelent, nem érettségit.

Ez olyan, mintha én azt mondanám, egy méter hosszú és fél méter széles f*szom van, mondván németól a f*sz (leírva Fass) hordót jelent.

2012. jan. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!