Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kellene tanulnom? Nincsen...

Mit kellene tanulnom? Nincsen semmi különös elképzelésem, ami pedig véletlen érdekelne, nincs hozzá elég pontom. Javaslatokat várok. (Többi lenn. )

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, egy évet kihagytam, mivel nem volt különösebb tervem, OKJ-re akartam menni, amiről később a szüleim lebeszéltek. Most itthon vagyok, de döntenem kell, hogy hova jelentkezem. Ami az erősségem a magyar és a történelem. Német nyelvet tanultam, de nem vagyok belőle nagyon erős, 4-es voltam. Nyelvvizsgám nincs még. 6 éve diszkalkulia miatt felmentettek, ami azóta sajnos nem változott, így matematikával kapcsolatos dolgok kilőve. Érdekel esetleg a jog, vagy a pszichológia, de ahhoz nincs elég pontom. 370 pontom van, ha kiszámolom. Szerintetek? Mit kellene tanulnom? Adjatok tanácsokat, ami elérhető volna számomra.


Nagyon megköszönném :)


2012. jan. 16. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Tedd le a német nyelvvizsgát, és tanulj még nyelveket. Ezzel több pontod is lesz, meg tanulsz is. Aztán ha idehaza semmi se jönne be, mivel tudsz nyelveket, kimehetsz külföldre is dolgozni/tanulni.
2012. jan. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De még egy évet már nem szeretnék itthon csücsülni, a szüleim sem örülnének. Vidéki vagyok, így munkát sem találok :/ Nyelvvizsga már sajnos nem lenne meg a jelentkezésre. Azért köszönöm.
2012. jan. 16. 22:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy érdekel a pszico és a jog, de ezekre nincsen elég pontod! Miért nem nézel utána valami olyan szaknak, ahol hasonlóképp vannak jogi vagy pszichológiai tantárgyak, de kevesebb pont kell, hátha akkor lenne ezekre esélyed, és még kiderülne, hogy érdekel is... Amik nekem most kapásból eszembe jutnak: igazgatás szervező, pedagógia, tanítóképző, ovodapedagógia, csecsemő és kisgyermeknevelő gondozó, igazságügyi szervező


felvi.hu nevű oldalon találsz szakleírásokat, meg mindent ami a felsőoktatással kapcsolatos!

2012. jan. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezekben gondolkoztam én is. Lenne is elég pontom a tanítóképzőhöz is, az óvónőképzőhöz is, viszont az egyikhez kérik a matekot, a másikból pedig, csak akit én ismerek, a saját korosztályomból 14-en tanulják. Nincs is ennyi gyerek. Viszont a többinek utánanézek. Nagyon köszönöm.
2012. jan. 17. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!